Z Kubanką po PP? Droga Tauronu do Final Four wiedzie przez Wrocław

Noris Cabrera
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza dwa razy zdobywały Puchar Polski (2012 i 2013). Czasy to niezbyt odległe, ale trudno doszukiwać się analogii ze współczesnością, bo skład personalny zespołu zupełnie się zmienił. Teraz dąbrowianki są mocno zaangażowane w spotkania ligowe oraz mecze w Lidze Mistrzyń, tymczasem dziś o 18.00 trzeba rozegrać mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z Impelem.

WŁODZIMIERZ SOWIŃSKI: - Podróże, mecze co trzy dni... Jakie jest nastawienie zespołu przed dzisiejszym występem we Wrocławiu?
MAGDALENA ŚLIWA (drugi trener MKS-u): - Chcemy awansować do sobotniego Final Four w Zielonej Górze. Łatwo nie będzie, bo gdy patrzę na pozostałe pary, to właśnie nam przypadł najgroźniejszy rywal. Nie ma jednak co biadolić. Trzeba zagrać na dobrym poziomie i zaskoczyć rywalki. Już raz tego dokonałyśmy podczas mecz ligowe, kiedy wygrałyśmy we Wrocławiu 3:2.

 

Macie za sobą, ale też przed sobą maraton. Może lepiej zrezygnować i mieć kilka dni luźniejsze przed kolejnym występami?
MAGDALENA ŚLIWA: - Nie ma żadnego odpuszczania. Zdrowie dopisuje, najczęściej wypoczywamy w drodze na mecz i z powrotem. Puchar Polski jest prestiżową imprezą i każda z zawodniczek chciałaby mieć w swoim CV to trofeum, a mają tylko nieliczne.

 

W końcu doczekaliśmy się kolejnego transferu. To dobry prognostyk przed Pucharem Polski?
MAGDALENA ŚLIWA: - Dołączyła do nas kubańska przyjmująca Noris Cabrera, dobrze znana, bowiem już grała w naszym kraju (w Atomie Treflu Sopot 2012/2013 oraz Budowlanych Łódź 2013/14 – przyp.red.). Będzie nie tylko uzupełnieniem naszego składu, ale sporym wzmocnieniem. Najważniejsze, że mamy komplet, czyli dwanaście zawodniczek w składzie. We Wrocławiu Noris nie wystąpi, ale w kolejnych spotkania z pewnością ją zobaczymy. Ostatnio występowała w Salihi Belediyespor. Nie grała w rozgrywkach pucharowych, więc w naszym zespole wystąpi bez przeszkód w Lidze Mistrzyń.

Puchar Polski - ćwierćfinały
Środa, 1 lutego
WROCŁAW, 18.00: Impel – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.
ŁÓDŹ, 18.00: Grot Budowlani – Polski Cukier Muszynianka Muszyna.
RZESZÓW, 18.00: Developres SkyRes – Giacomini Budowlani Toruń.
Wisła Warszawa – Chemik Police 1:3 (mecz rozegrano awansem).

Z tej samej kategorii