Magdalena Śliwa: Apeluję o cierpliwość!

Magdalena Śliwa
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Aliona Martiniuc, 26-letnia mołdawianka na pozycji atakującej - to ostatni transfer 5. zespołu poprzedniego sezonu, Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Tym samym skład został zamknięty i w drużynie trenerki Magdaleny Śliwy jest 13. zawodniczek, które wczoraj oficjalnie rozpoczęły przygotowania do sezonu.

Aliona Martiniuc, 26-letnia mołdawianka na pozycji atakującej - to ostatni transfer 5. zespołu poprzedniego sezonu, Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Tym samym skład został zamknięty i w drużynie trenerki Magdaleny Śliwy jest 13. zawodniczek, które wczoraj oficjalnie rozpoczęły przygotowania do sezonu. Najpierw było krótkie spotkanie, potem siłownia i zajęcia w hali. Dzisiaj zagłębiowska ekipa wyjeżdża na zgrupowanie do Rytra i tam będzie okazja bliżej się poznać.


Atakująca z Mołdawii przez kilka lat występowała w Rumunii, m.in. w Volei Tomis Konstanca zdobywała dwa razy mistrzostwo tego kraju. Od 2012 r. grała już Turcji i ostatni rok spędziła w Gumushane Genclerbirligi na drugim poziomie rozgrywek w tym kraju. O miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizowała z reprezentantką juniorek, Aleksandrą Lipską.


- Udało nam się stworzyć ciekawą, perspektywiczną drużynę i będziemy spokojnie pracować, by krok po kroku robiła postępy - powiedziała trenerka, Magdalena Śliwa. - Trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość, skład jest niemal zupełnie nowy i o możliwościach zawodniczek będziemy mogli się przekonać dopiero w dłuższym wymiarze czasowym. Doskonale zdaję sobie sprawę z zadania, jakie mi powierzono, ale nie boję się tego wyzwania i jestem optymistką. O celach w nadchodzącym sezonie trudno mówić, skoro dopiero zaczęliśmy pracę.


Dzisiaj zespół wyjeżdża na 7-dniowe zgrupowanie do Rytra, by trenować 2 razy dziennie i lepiej się poznać. Dopiero w przyszłym miesiącu drużyna będzie miała mecze kontrolne. Ich ukoronowaniem będzie turniej im. Agaty Mróz-Olszewskiej we własnej hali, na tydzień przed inauguracją ORLEN Ligi, którą przewidziano na połowę października.


Nadal nie udało nam się potwierdzić, czy sponsor strategiczny Tauron będzie nadal współpracował z klubem. Rozmowy, wedle naszych informacji, trwają.

 

Skład zespołu
rozgrywające: Ewelina Tobiasz, Agata Michalewicz; przyjmujące: Marta Ciesiulewicz, Patrycja Polak, Anastazja Bajdiuk, Sanja Trivunović; środkowe: Aleksandra Sikorska, Barbora Purchartova, Simona Dreczka; atakujące: Aleksandra Lipska, Aliona Martiniuc; libero: Kinga Drabek, Kamila Colik.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~WiktorUżytkownik anonimowy
~Wiktor :
No photo~WiktorUżytkownik anonimowy
Pani Magdo ja wierze w pania cierpliwie krok po kroczku i bedzie druzyna zycze sukcesow
12 sie 12:13 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii