MKS kończy sezon. W Łodzi gra o 5. miejsce

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - KS Palac Bydgoszcz
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Przed dąbrowiankami ostatnia część sezonu. Z ŁKS Commercecon Łódź zmierzą się o piąte miejsce. Pierwszy mecz w czwartek w Łodzi (godz. 18.00). Rewanż w piątek (7 kwietnia) w Dąbrowie Górniczej. Piątą pozycję zajmie ta drużyna, która lepsza okaże się w dwumeczu. W razie remisu zdecyduje tzw. złoty set.

Trudno wskazać faworyta. Wyższe miejsce zajęły dąbrowianki, ale oba mecze z ŁKS-em przegrały. - To są ostatnie dwa mecze, zarówno w Łodzi jak i w Dąbrowie Górniczej postaramy się o zwycięstwa. Chcemy, żeby na koniec sezonu kibice nas dobrze zapamiętali - powiedziała Daria Paszek, przyjmująca Tauronu MKS.


Dodajmy, że dla siatkarek z Zagłębia Dąbrowskiego nie był to dobry sezon. W klubie nikt nie ukrywał, że zespół miał walczyć o medale. Dąbrowianki zaliczyły jednak sporo wpadek. Fatalnie zaczęły rozgrywki, bo choć na boisku wygrały z Developresem SkyRes Rzeszów 3:0, punktów nie zdobyły. Okazało się, że reprezentantka Belgii, Dominika Sobolska, nie może grać jako Polka i zespołowi z Rzeszowa przyznano walkower. MKS stracił też punkty m.in. z Muszynianką czy Legionovią.

Z tej samej kategorii