Jest już ligowy terminarz rozgrywek siatkarskich

Jastrzebski Wegiel - Asseco Resovia Rzeszow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej ogłosiła wstępny terminarz Orlen Ligi i PlusLigi. Rozgrywki żeńskiej ekstraklasy rozpoczną się 14 października.

Pierwsza runda zakończy się w połowie stycznia, a faza zasadnicza około 21 kwietnia. Drużyny, które po 26. kolejce znajdą się na dwóch ostatnich miejscach, spadną do I ligi.
Baraż z najlepszym pierwszoligowcem, który będzie spełniał wymagania co do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, rozegra zespół, który przegra rywalizację o 11. miejsce.
W pierwszej kolejce zagrają: BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Grot Budowlani Łódź, Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz, Impel Wrocław - ENEA PTPS Piła, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Muszynianka, Chemik Police - Giacomini Budowlani Toruń i ŁKS Commercecon Łódź - Trefl Proxima Kraków.

Pierwsza kolejka PlusLigi rozegrana zostanie w ostatni weekend września. Pierwsza runda trwać będzie do końca grudnia, zaś cała faza zasadnicza ma zakończyć się w połowie kwietnia 2018. Sześć pierwszych zespołów zagra o medale.
Z ekstraklasy spadną dwie drużyny, które po 30 kolejkach będą sklasyfikowane najniżej. Baraż z najlepszym zespołem I ligi rozegra zespół który przegra rywalizację o 13. miejsce.
I kolejka: Łuczniczka Bydgoszcz - ONICO Warszawa, PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk, Aluron Virtu Warta Zawiercie - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała, Asseco Resovia - Świętokrzyska Siatkówka (dawniej Effector) Kielce, Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin, Cuprum Lubin - MKS Będzin, Cerrad Czarni Radom - GKS Katowice.

 

Z tej samej kategorii