Profi Credit nadal sponsorem BKS-u

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala - Chemik Police
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Bielszczanki w dobrych humorach rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Dotychczasowy sponsor firma Profi Credit na kolejny rok przedłużył umowę o współpracy z klubem.

Profi Credit to jedna z czołowych firm pożyczkowych w naszym kraju. Z BKS-em związał się w styczniu 2016 roku. - Nasza polityka sponsoringowa koncentruje się na wspieraniu ważnych lokalnie inicjatyw. Tak się szczęśliwie złożyło, że w Bielsku-Białej mamy klub w OrlenLidze i współpraca z nim sprawia, że nasze logo trafia do kilkudziesięciu tysięcy fanów siatkówki w wielu halach w Polsce. Do tego trzeba dodać widzów transmisji telewizyjnych. Poza tym wspólnie realizujemy kilka projektów np. kolejną edycję „Bezpiecznie z Profi Credit”. Naszym nowym wspólnym projektem będzie „Siatkarska Akademia” - powiedział Sławomir Pawlik, dyrektor wykonawczy w Profi Credit.


Akcja adresowana będzie do uczniów szkół podstawowych z Bielska-Białej i okolic, a jej celem jest aktywizacja i promocja sportu wśród dzieci.


Dzięki stabilnemu sponsorowi władze BKS-u zamierzają odbudować potęgę bielskiej siatkówki. Opracowali trzyletni plan i w tym czasie chcą z roku na rok poprawić swoją pozycję w lidze. - W każdym sezonie chcemy być coraz lepsi. W nadchodzącym mierzymy w pierwszą szóstkę. W kolejnym chcielibyśmy walczyć o medal, a za 3 lata znaleźć się w finale mistrzostw Polski – wyjaśnił Andrzej Pyć, prezes BKS-u.


By plan zrealizować drużyna po ostatnim sezonie przeszła prawdziwą rewolucję kadrową. Ze starego składu zostały tylko Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Wiktoria Szumera, Aleksandra Wańczyk i Aneta Wilczek. W klubie jest też Mariola Wojtowicz. Jednak była libero będzie teraz pełnić funkcję kierowniczki drużyny. Odeszły natomiast m.in. Ewelina Brzezińska, Magdalena Gryka, Erica Handley, Sona Mikyskova, Natalia Perlińska i Aleksandra Trojan. Do ekipy trenera Tore Aleksandersena dołączyły za to m.in. doświadczona Aleksandra Jagieło, która w Bielsku zdobywała pierwsze medale mistrzostw kraju, oraz Dominika Sobolska, Marlena Pleśnierowicz, Katarzyna Konieczna i Olivia Różański. 

 

Kadra BKS-u
Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Julia Nowicka
Atakujące: Katarzyna Konieczna, Aleksandra Wańczyk
Środkowe: Kornelia Moskwa, Dominika Sobolska, Nia Grant, Martyna Świrad
Przyjmujące: Aleksandra Jagieło, Emilia Mucha, Olivia Różański, Wiktoria Szumera, Barbara Zakościelna
Libero: Aneta Wilczek, Izabela Lemańczyk
Trener Tore ALEKSANDERSEN

Z tej samej kategorii