Nerwowo było tylko w pierwszym secie. Planowa wygrana MKS-u

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - Azerrail Baku

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał na własnym parkiecie Legionovię Legionowo 3:1.

Role Tauronu MKS i Legionovii przed ostatnią kolejką zostały rozpisane. Dąbrowianki muszą się zadowolić grą o 5. lokatę, zaś siatkarki z Legionowa muszą walczyć w barażach. Różnica w umiejętnościach obu zespołów wydawała się spora, a tymczasem na parkiecie, w I secie, nie było tego widać. Ten mecz powinien zakończyć w trzech krótkich odsłonach. Tymczasem gra toczyła się w leniwym tempie, miejscowe siatkarki zlekceważyły rywalki i w rezultacie przegrały pierwszą odsłonę. Przyjezdne aż pięć punktów. zdobyły serwisem. kolejne 5 dorzuciły blokiem, a gdy dodamy do tego 8 błędów własnych dąbrowianek, będziemy mieli obraz tego seta.

W kolejnych partichdąbrowianki poprawiły przyjęcie, bowiem już na stałe w składzie pojawiła się Marta Ciesiulewicz, zastępując zupełnie rozkojarzoną Tamarę Kaliszuk. Zwiększyły również siłę ataku i opanowały sytuację na parkiecie Udanie zrewanżowały się za porażkę w Legionowie poniesioną pod koniec ubiegłego roku..

TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA – LEGIONOVIA 3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

DĄBROWA G.: Weiss, Paszek, Dziękiewicz, Horka, Kaliszuk, Sikorska, Lemańczyk (libero) oraz Castiglione, Ciesiulewicz, Cabrera, Drabek (libero). Trener Magdalena ŚLIWA.
LEGIONOWO: Grabka, Mikołajewska, Chojnacka, Bączyńska, Bociek, Alagierska, Adamek (libero) oraz Pacak, Wawrzyniak, Rasińska. Trener Maciej BARTODZIEJSKI.
Sędziowali: Adam Mituta (Oświęcim) Aleksandra Szydełko (Kędzierzyn-Koźle). Widzów 600.
I: 4:10, 11:15, 14:20, 19:25.
II: 10:9, 15:13, 20:16, 25:21.
III: 10:5, 15:9, 20:15, 25:20.
IV: 10:4, 15:6, 20:11, 25:17.