Dąbrowianki szybko i skutecznie

MKS Tauron Dabrowa Gornicza - Enea PTPS Pila

Od stanu 10:19 w czwartym secie dąbrowianki potrafiły odwrócić jego losy i wygrały go do 23. Mecz trwał zaledwie 63 minuty.

Przyjezdne przez dwa sety nie stanowiły żadnej przeszkody i tylko momentami „straszyły” swoje rywalki. Postawiły się dopiero po przerwie i były bliskie wygrania seta, ale pokpiły sprawę.
Jak na ironię losu miejscowe siatkarki miały wyraźnie słabsze przyjęcie niż pilanki, ale ten mankament nadrabiały mocą w ataku oraz skutecznym blokiem. Ten ostatni element jest zdecydowanie najlepszy na przestrzeni całego sezonu. Popełniły również małą ilość błędów własnych, zaś zepsute zagrywki można było policzyć na palcach jednej ręki. Na wygranie dwóch pierwszych setów potrzebowały zaledwie 30 minut. Prym w ataku wiodła niezmordowana Helena Horka, ale w drugiej odsłonie była mocno wspierana przez Tamarę Kaliszuk. W II secie od stanu 11:8 przyjezdne do końca zdobyły zaledwie 3 „oczka”, dwa po własnych atakach i jeden po błędzie serwisowym.
Przerwa nie wpłynęła budująco na dąbrowianki, które szybko traciły punkt po punkcie i już przegrywały 10:19. Garstka kibiców chyba już seta spisała na straty, a tymczasem na parkiecie zaczęła szaleć Kaliszuk i zdobywała cenne punkty po silnych atakach. A potem pojawiła się w polu serwisowym, zdobywając 3 pkt asami. To ona właśnie doprowadziła do remisu i wyprowadziła zespół na prowadzenie. Kolejną zagrywkę wprawdzie zepsuła, ale dzieło dokończyła atakiem Horka oraz asem serwisowym Marta Ciesiulewicz.

TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA - ENEA PTPS PIŁA 3:0 (25:17, 25:11, 25:23)

DĄBROWA G.: Weiss (1), Paszek (5), Ganszczyk (13), Horka (15), Kaliszuk (19), Sikorska (5), Lemańczyk (libero) oraz Castiglione, Ciesiulewicz (1). Trener Magdalena ŚLIWA.
PIŁA: Szubert, Austin (10), Stencel (8), Baran (10), Babicz (5), Ogoms (4), Markiewicz (libero) oraz Urban, Kukulska, Kwiatkowska, Kucharska. Trener Jacek PASIŃSKI.
Sędziowali: Marek Słowik i Dariusz Wolski (obaj Gorzów Wlkp.). [Widzów] 500.
I: 10:8, 15:10, 20:14, 25:17.
II:10:8, 15:9, 20:11, 25:11.
III: 5:10, 7:15, 13:20, 25:23.