Trudne zadanie siatkarek Tauronu MKS-u w Atlas Arenie

W 21. kolejce Orlen Ligi, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się w Atlas Arenie z Grot Budowlanymi Łódź. Początek spotkania o godzinie 20:30.

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - KS Palac Bydgoszcz
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W poprzedniej kolejce, siatkarki Taurona MKS-u wygrały wyjazdowe spotkanie z Atomem Trefl Sopot 1:3, natomiast zespół z Łodzi przegrał we Wrocławiu z Impelem 3:1 - porażka z wrocławiankami zakończyła serię czterech zwycięstw z rzędu Budowlanych. W tabeli Orlen Ligi oba zespoły dzieli sześć punktów różnicy - dąbrowianki zajmują piąte miejsce (37 pkt), a łodzianki trzecie (43 pkt), ale mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.  
Drużyna Grot Budowlanych w swoim składzie ma zawodniczki, które znajdują się na czołowych miejscach w statystykach Orlen Ligi - o sile tej ekipy stanowią takie nazwiska jak: Heike Beier, Kaja Grobelna, Martyna Grajber czy Sylwia Pycia.


W pierwszym pojedynku w hali "Centrum" lepsze były dąbrowianki, które pokonały łodzianki po pięciosetowym emocjonującym pojedynku 3:2. Historia spotkań pokazuje, że siatkarkom z Dąbrowy Górniczej ciężko zdobywa się punkty w Atlas Arenie - w czterech ostatnich meczach, w których gospodarzem były Budowlane, Tauron MKS tylko raz wyjechał z Łodzi jako zwycięzca konfrontacji. Jak będzie tym razem?

 

Z tej samej kategorii