Reprezentantka Polski zagra w Bielsku

Marlena Pleśnierowicz w przyszłym sezonie zagra w BKS Profi Credit Bielsko-Biała. To druga zawodniczka – po Aleksandrze Przybysz – pozyskana przez bielski klub.

Atom Trefl Sopot - KS Palac Bydgoszcz
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

25-letnia Pleśnierowicz jest wychowanką Chrobrego Poznań. Potem występowała w Energetyku Poznań, Budowlanych Toruń i przez ostatnie dwa sezony w Pałacu Bydgoszcz. Uchodzi za jedną z najlepszych rozgrywających w kraju. W 2016 roku po raz pierwszy została powołana do reprezentacji Polski. Również i w tym roku ma miejsce w kadrze. Obecnie przebywa na turnieju w Montreux. - Dla mnie Marlena jest najlepszą rozgrywającą ORLEN Ligi z dużym potencjałem, by być najlepszą siatkarką na swojej pozycji w Europie. Jest techniczną i odważną rozgrywającą, która lubi grać szybko i pierwszym tempem, a to idealnie pasuje do tego, jak chciałbym, by grał nasz zespół w następnych latach. Marlena będzie jedną z kluczowych zawodniczek w przyszłym sezonie, ponieważ posiadanie doskonałej rozgrywającej jest najważniejszą rzeczą, jeśli chcesz zbudować najlepszy zespół – nie kryje satysfakcji z pozyskania Pleśnierowicz Tore Aleksandersen, trener BKS-u.
W poprzednim sezonie Pleśnierowicz w barwach Pałacu rozegrała 103 sety. Zdobyła 64 punkty (33 asy, 17 bloków i 14 ataków). W całym sezonie aż czterokrotnie była wybierana MVP spotkania.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~magilaUżytkownik anonimowy
~magila :
No photo~magilaUżytkownik anonimowy
brawo dzialacze BKSu
8 cze 17 18:43
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii