Powrót po latach doświadczonej zawodniczki

Atom Trefl Sopot - Chemik Police
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Aleksandra Jagieło po 13 latach ponownie zagra w bielskim klubie. Czy z równie udanym skutkiem. Wtedy zdobyła z BKS dwa mistrzostwa Polski.

- Ola jest siatkarką, którą naprawdę chcieliśmy mieć w zespole. To wysokiej klasy zawodniczka z dużym doświadczeniem i umiejętnościami przywódczymi na najwyższym poziomie. Będzie bardzo ważną postacią w drużynie, szczególnie dla młodych dziewczyn, zarówno na boisku, jak i poza nim. Z pewnością będą mogły się od niej nauczyć, jak być profesjonalnymi zawodniczkami – powiedział trener BKS, Tore Aleksandersen.

Jagieło w bielskim klubie grała w latach 1999-2004. Trafiła do niego po zakończeniu gry i nauki w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Był to bardzo udany czas, m.in. dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski.

Później grała we włoskiej Rebecchi River Volley Piacenza, Muszyniance Muszyna, a ostatnio w Chemiku Police. Zawodniczka ma w dorobku osiem tytułów mistrzyni Polski. Czterokrotnie wywalczyła Puchar Polski i trzykrotnie Superpuchar. Z reprezentacją kraju dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy. Wywalczyła też Puchar CEV.

 

Z tej samej kategorii