BKS stawia na młodość. "Tylko niebo jest jej granicą"

20-letnia Olivia Różański grać będzie w BKS Profi Credit Bielsko-Biała. To córka Jarosławy Różańskiej, byłej reprezentantki Polski w siatkówce, uznawanej za jedną z najlepszych polskich zawodniczek lat 80.

PILKA BALL FIVB
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

- W jej przypadku można powiedzieć, że tylko niebo jest granicą tego, jak będzie dobra. Olivia to bardzo energiczna i silna atakująca, która już w tym sezonie będzie naciskać bardziej doświadczone zawodniczki. Była jedną z pierwszych siatkarek, którą chcieliśmy mieć w swoim zespole i cieszę się, że będę miał szansę z nią pracować – powiedział Tore Aleksandersen, trener BKS.

 

Różański urodziła się we Francji. Przygodę z siatkówką rozpoczynała w klubie Albi Volley-Ball Usspa. Do Polski przyjechała trzy lata temu. Występowała w JKS SMS Jastrzębie i uczęszczała do SMS PZPS Szczyrk. Olivia jest córką Jarosławy Różańskiej, byłej reprezentantki Polski w siatkówce, uznawanej za jedną z najlepszych polskich zawodniczek lat 80. W biało-czerwonych barwach wystąpiła ponad 150-krotnie.

 

Jarosława Różańska szczególnie ciepło wspominana jest w Bielsku-Białej. Z jej przyjściem do BKS Stal wiążą się wielkie sukcesy. Walnie przyczyniła się do zdobycia w 1988 i 1989 r. tytułów mistrzyń Polski.

Z tej samej kategorii