Przełamanie BKS-u w dobrym stylu. Gładka wygrana w Dąbrowie Górniczej

W meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokonał 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, a wymiana ciosów trwała aż do stanu po 23:22 dla MKS-u, jednak wtedy fenomenalnie zagrały siatkarki drużyny przyjezdnych i zdobyły kolejne trzy punkty.

W drugim secie siatkarkom BKS-u grało się już łatwiej, co było widać niemal od początku. Co prawda dąbrowianki miały kilka zrywów, w których wychodziły na prowadzenie, jednak w drugiej części seta podopieczne trenera Tore Aleksandersena szybko zbudowały przewagę, która na koniec seta wyniosła osiem punktów! BKS wygrał 25:17.

Trzeci set był niemal kalką pierwszego. BKS znów dał popis w końcówce, kiedy od stanu po 18 zdobył pięć punktów z rzędu i wszedł na prowadzenie 23:18, którego nie oddał już do końca. Bielszczanki wygrały 25:20 i cały mecz 3:0 inkasując tym samym (po raz pierwszy w tym sezonie) komplet punktów.

MKS Dąbrowa Górnicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 17:25, 20:25)

MKS: Martiniuc, Tobiasz, Polak, Purchartova, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Ciesiulewicz, Baidiuk, Lipska, Colik (libero)

BKS PROFI CREDIT: Pleśnierowicz, Grant. Sobolska, Jagieło, Konieczna, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Świrad.