W Tauronie MKS idzie młodość. Nowa rozgrywająca w Dąbrowie Górniczej

Agata Michalewicz w nadchodzącym sezonie reprezentować będzie barwy Tauronu MKS-u. Tym samym została drugą rozgrywającą przebudowywanego dąbrowskiego zespołu.

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - KS Palac Bydgoszcz
 źródło: Pressfocus

19-letnia rozgrywająca jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku i już na koncie ma wiele sukcesów. W poprzednim sezonie w barwach Atomu Trefla Malbork wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski juniorek, a w meczu o trzecie miejsce została wybraną MVP spotkania. Rok wcześniej zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek i tytuł najlepszej rozgrywającej turnieju finałowego. Jako kadetka zdobyła wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski, a jako młodziczka brązowy oraz dwa złote medale mistrzostw Polski.

 

Ponadto, grała w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a w 2015 roku reprezentowała kraj w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Rok temu znalazła się w szerokiej kadrze pierwszej reprezentacji, prowadzonej przez trenera Jacka Nawrockiego.

 

- Bardzo się cieszę, ze w nadchodzącym sezonie będę reprezentować barwy MKS-u. Chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony, doskonalić swoje umiejętności i nabierać kolejnych doświadczeń. Mam nadzieję, że razem z całą drużyną stworzymy waleczny i ambitny zespół - mówi utalentowana rozgrywająca.

Z tej samej kategorii