Wyróżnienie dla trenera BKS-u Bielsko Biała. Będzie trenował Norwegów

Tore Aleksandersen, szkoleniowiec siatkarek z Bielska-Białej, został trenerem reprezentacji siatkarzy Norwegii. Ma łączyć obie funkcje.

Atom Trefl Sopot - BKS PROFI CREDIT Bielsko Biala
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Norweski szkoleniowiec pracę z zespołem z Bielska-Białej rozpoczął w grudniu 2016 roku. Wcześniej w naszym kraju pracował w Impelu Wrocław. W połowie marca 2017 roku klub ogłosił, że Aleksandersen podpisał nowy, trzyletni kontrakt. - W niczym nam nie przeszkadza, że szkoleniowiec będzie również pracował z kadrą Norwegii. Już dawno temu przedyskutowaliśmy ten temat - powiedział prezes bialskiego klubu Andrzej Pyć.

 

Umowa Aleksandersena z norweskim związkiem ma obowiązywać 2 lata. Przed szkoleniowcem postawiono zadanie awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy. - Nie mogę się już doczekać tego wyzwania. Mogę sporo pomóc tej reprezentacji. Jestem głęboko przekonany, że w ciągu kilku lat dzięki treningom i związkowi, który chce się rozwijać i iść do przodu, możemy osiągnąć wiele. Norwegię stać na awans do turnieju finałowego ME - powiedział na oficjalnej stronie siatkarskiego związku Norwegii Tore Aleksandersen.

 

Dodajmy, że bielszczanki pod wodzą norweskiego trenera wygrały jeden z trzech meczów i zajmują 7. miejsce z dorobkiem 3 pkt.

 

Z tej samej kategorii