Potrzebne odbicie od dna

BKS Profi Credit Bielsko-Biała w derbach województwa śląskiego podejmuje MKS Dąbrowa Górnicza. To mecz drużyn o niespełnionych nadziejach.

MKS Dabrowa Gornicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W Bielsku-Białej z bieżącym sezonem wiązano spore nadzieje. Po cichu liczono nawet na włączenie się zespołu do walki o medal. Z tych ambicji nic nie wyszło. Po 17 kolejkach BKS zajmuje dopiero siódmą pozycję i do czwartych Grot Budowlanych Łódź traci 9 punktów. Przy formie, którą obecnie prezentują bielszczanki strata ta jest nie od odrobienia. Przegrały trzy razy z rzędu. W ostatniej kolejce po wręcz kompromitującej grze zostały rozbite przez słabiutki Impel Wrocław. Spotkanie trwało zaledwie 58 minut! - Zagrałyśmy fatalnie. Każda z nas to wie. Chyba każda z nas miała też problem, żeby po tym meczu normalnie zasnąć. Ciągle o nim myślimy i chodzimy przygnębione. Cały czas sobie powtarzam, że trzeba sięgnąć dna, żeby się odbić i myślę, że to jest ten moment - samokrytycznie przyznała Marlena Pleśnierowicz, rozgrywająca zespołu z Bielska-Białej.

 

Problem natury psychicznej
Bielszczanki w środę otrzymały kolejny cios. Po porażce z Grot Budowlanymi Łódź już na ćwierćfinale zakończyły swój udział w Pucharze Polski. - Nasza forma nie jest stabilna. Fizycznie nie ma problemu. Czujemy się silne i szybkie. Jeśli chodzi o umiejętności siatkarskie też nam ich nie brakuje, o czym świadczą niektóre nasze rezultaty. Nie ma też problemów taktycznych, bo to, o czym mówimy na odprawach ma potwierdzenie także w meczu. Problem jest więc natury psychicznej i musimy coś zmienić, żeby ta sytuacja się poprawiła - oceniła libero BKS-u, Izabela Lemańczyk.
Tore Aleksandersen, trener bialskiej ekipy, przyczyny porażek upatruje z kolei w braku koncentracji. - Popełniamy zbyt wiele prostych błędów, a przez to nie da się grać na wysokim poziomie. Wynikają one z braku koncentracji, skupienia i umiejętności przełożenia tego, co ćwiczymy podczas treningów na grę podczas meczów. Musimy również zrozumieć, że kiedy napotykamy na trudności, musimy z tym walczyć, pokazywać charakter, bo to właśnie czyni cię świetnym sportowcem. W tym sezonie wiele razy zawiedliśmy, prowadząc 2:0 czy 2:1 i przegrywając 2:3 - analizował Norweg.

 

Podtrzymać wiarę
Zawodniczki z Bielska-Białej już dzisiaj mają ogromną szansę na przełamanie. Podejmują MKS Dąbrowa Górnicza. To najsłabszy zespół w ekstraklasie. Ostatnio jednak fani ekipy z Zagłębia Dąbrowskiego mają więcej powodów do zadowolenia niż na początku rozgrywek. Z trzech ostatnich meczów dąbrowianki wygrały dwa, po tie-breaku pokonały Eneę PTPS Piła i Legionovię. - Dla nas każdy punkt jest cenny. Coś się dzieje i zaczynamy wygrywać. Pokazałyśmy, że potrafimy grać w siatkówkę, że nie należy nas jeszcze skreślać - mówiła po sukcesie z Legionovią Aleksandra Lipska, atakująca drużyny z Dąbrowy Górniczej.
Sytuacja dąbrowianek w tabeli wciąż jednak jest bardzo trudna i o zaszczytach nie mają co marzyć. Zdobyły zaledwie 8 pkt. Do bezpiecznej Legionovii tracą aż 11 punktów, a do miejsca barażowego, które zajmuje Pałac Bydgoszcz, 8. - Do każdego meczu podchodzimy tak, by go wygrać. Matematycznie jeszcze wszystko jest możliwe. Jeśli dziewczyny nie poddadzą się wszyscy będziemy wierzyć, to jest szansa na utrzymanie się, bo to jest sport. Musimy wierzyć i walczyć do samego końca, w każdym spotkaniu i w każdym secie. Jeśli już teraz się poddamy, to nie będziemy mieć żadnej szansy - powiedział Andrzej Stelmach, trener MKS-u.

 

Z tej samej kategorii