Bez punktów i z kontuzją

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej powinny szybko zapomnieć o meczu z Ostrowcem Świętokrzyskim. Mało pozytywów.

MKS Dabrowa Gornicza - Polski Cukier Muszynianka Muszyna

Przełomowy okazał się drugi set. Dąbrowianki prowadziły w nim już 20:15. W końcówce, po błędach w ataku i przyjęciu zagrywki roztrwoniły całą przewagę. I choć w kolejnym podjęły walkę – odrobiły siedem punktów i obroniły aż pięć piłek meczowych – nie dały rady choć urwać seta.
W Ostrowcu Św. przyjezdne straciły nie tylko punkty, ale też Aleksandrę Sikorską (na zdjęciu), która na początku trzeciej partii doznała kontuzji.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:23, 30:28)

OSTROWIEC ŚW.: Rabka (4), Skrzypkowska (11), Soter (9), Miros (12), Wojtowicz (4), Łyszkiewicz (6), Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz, Ciesielczyk 91), Stroiwąs. Trener Adam GRABOWSKI.
DĄBROWA GÓRNICZA: Michalewicz (3), Trivunović (3), Sikorska (10), Martiniuc (8), ), Polak (15), Purchatova (4), Colik (libero) oraz Baidiuk (1), Dreczka, Tobiasz 92), Lipska (6), Ciesiulewicz, Drabek (libero). Trener Magdalena ŚLIWA.
Sędziowali Damian Lic (Żołynia) i Grzegorz Janusz (Jasło). Widzów 1290.
I: 10:7, 15:12, 20:15, 25:16.
II: 4:10, 12:15, 15:20, 25:23.
III: 10:5, 15:10, 20:15, 25:24, 30:28.