Impel Wrocław za mocny dla dąbrowianek

Siatkarkom z Dąbrowy Górniczej nie udała się wyprawa do Wrocławia. Porażka z Impelem po czterosetowej walce.

MKS Dabrowa Gornicza - Developres SkyRes Rzeszow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły zawodniczki z Wrocławia. Od początku w ataku dobrze spisywała się Julia Szczurowska 7:4. W bloku natomiast Aleksandra Trojan 8:4 i 12:6. Podopieczne Marka Solarewicza do końca utrzymały koncentrację i pewnie wygrały tę część meczu do 21. W ostatniej akcji świetnie ze skrzydła zaatakowała Szczurowska.

Co prawda drugą partię lepiej rozpoczęły dąbrowianki - świetne ataki Martiniuc i Perlińska 4:3, ale chwilę później Impel odrobił stratę i przejął inicjatywę na parkiecie 8:6. W dalszej części seta zespoły grały praktycznie punkt za punkt 11:11 i 13:13. W zespole MKS-u ciężar gry w ataku na swoje barki wzięła Trivunović to dzięki niej przyjezdne w końcowce odskoczyły na kilka punktów 23:19. Ostatecznie wygrywając 25:22.

Po dziesięciominutowej przerwie Impel Wrocław seta trzeciego rozpoczął z wysokiego "c", obejmując prowadzenie 5:1. Podopieczne Magdaleny Śliwy próbowały nawiązać walkę z rywalkami 5:8 i 10:11. Jednak kolejne udane ataki w wykonaniu Chojackiej i Gierak dały prowadzenie gospodyniom 15:13, a chwilę później 17:13. W końcowych akcjach zespół z Dąbrowy nie wystrzegał się prostych błędów 15:22. Za to Impel utrzymał koncentrację i wygrał 25:19. Ostatni punkt blokiem zdobyła Szczurowska.

MKS Dąbrowa Górnicza szybko zapomniał o porażce w secie czwartym. Dzięki dobrym serwisom Dreczki objął prowadzenie 8:4. W tej sytuacji to zawodniczki z Dolnego Śląska musiały odrabiać straty 6:8 i 9:11. Z czasem przyjazde zaczęły popełniać coraz więcej prostych, niewymuszonych błędów 13:13 i 14:15. Impel wykorzystał atut własnej hali i wspracie kibiców. W najważniejszych fragmentach tej partii zachował spokój 22:17. Punktowym blokiem tego seta jak i mecz zakończyła Chojnacka 25:19. Tym samym cenne trzy punkty do swojego konta dopisał zespół z Wrocławia.

 

Impel Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25,19)

 

Impel: Wołodko, Murek, Gierak, Nichol, Szczurowska, Trojan, Gałucha
Libero: Stenzel

MKS DG: Purchartova, Michalewicz, Polak, Trivunović, Perlińska, Baidiuk, Martiniuc, Dreczka, Tobiasz, Ciesiulewicz, Lipska
Libero: Colik, Drabek

 

Z tej samej kategorii