Bielszczanki nie dotrzymały kroku rywalkom w Policach

Bolesna porażka zespołu z Bielska-Białej. Dobra gra w pierwszym secie to za mało, aby stwarzać zagrożenie rywalom.

MKS Dabrowa Gornicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala

Policznaki na początku pierwszego seta wykorzystały atut własnej hali i rozpoczęły partię od prowadzenia 3:0. Jednak w kolejnych akacjach gra nie układała się już po ich myśli. Bielszczanki bardzo dobrze czytały grę rywalek na siatce i ustawiały szczelny blok 8:8. W dalszej części to BKS PROFI CREDIT przejął inicjatywę na boisku 11:9. W ataku świetnie spisywała się Aleksandra Jagieło, Katarzyna Konieczna i Marlena Pleśnierowicz 15:11. Zespół gości do końca utrzymał prowadzenie i wygrał tę partię 25:21, a ostatni punkt ze skrzydła zdobyła wspomniana Jagieło.

Chemik Police bardzo szybko wyciągnął wnioski z poprzedniej partii i w kolejnej ani przez chwilę nie pozwolił bielszczankom nawiązać równorzędnej walki. Od początku do końca mistrzynie Polski kontrolowały grę i dominowały w każdym elemencie. Dość szybko objęły prowadzenie 9:5 i w kolejnych akcjach powiększały swoją przewagę, wygrywając pewnie 25:8.

Początek seta numer trzy nie zapowiadał zwycięstwa gospodyń, bowiem to siatkarski z Bielska-Białej dość szybko objęły prowadzenie 6:2 dzięki dobrej grze w ataku oraz bloku 10:6. Policzanki jednak nie złożyły broni. Bardzo dobra gra Natalii Mędrzyk zarówno w polu serwisowym oraz ataku dała Chemikowi prowadzenie 14:13. Do tego swoje punktowe ataki na swoim koncie zapisała Katarzyna Zaroślińska-Król, Bianka Busa i Stefana Veljković. Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando podopiecznych Jakuba Głuszaka, które wygrały tę partię 25:20.

Zespół z Polic po wygraniu trzeciego seta poszedł za ciosem i w kolejnym dość szybko wypracował przewagę 6:3 i 12:8. Co prawda bielszczanki starty się jeszcze nawiązać równorzędną grę z przeciwniczkami, ale mistrzynie Polski nie dały sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa 20:15. Ostatni dwudziesty piąty punkt zdobyła Veljković 25:21.

Chemik Police - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:1 (21:25, 25:8, 25:20, 25:21)

Chemik: Busa, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Zaroślińska-Król.

Libero: Krzos.

BKS: Zakościelna, Nowicka, Różański, Wańczyk, Jagieło, Konieczna, Moskwa, Pleśnierowicz, Grant, Świrad, Mucha.

Libero: Lemańczyk, Wilczek.