Krótki opór dąbrowianek

BKS Profi Credit Bielsko-Biała w derbach województwa śląskiego rozbił MKS Dąbrowę Górniczą. Dla bielszczanek to pierwsza wygrana od czterech meczów.

MKS Dabrowa Gornicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W ostatnim czasie drużynie z Bielska-Białej kompletnie się nie wiodło. W lidze przegrała trzy kolejne mecze i to wcale z nie najsilniejszymi drużynami, odpadła też z Pucharu Polski. Bielszczanki bardzo zatem liczyły na przełamanie z najsłabszą ekipą w elicie z Dąbrowy Górniczej. - Powiedziałyśmy sobie kilka słów po ostatniej porażce w lidze z Impelem. Chcę zapewnić wszystkich, że nam bardzo zależy, tylko niestety widać, że coś w danym momencie nam nie idzie. Mam nadzieję, że w spotkanie z MKS-em włożymy serce i wygramy. To są niezwykle ważne punkty, ale również ważny moment dla nas, byśmy się mogły podnieść – mówiła przed pierwszym gwizdkiem sędziego Aleksandra Jagieło, kapitan BKS-u.
Miejscowe pokazały, że kryzys jest już za nimi. Jedynie w pierwszym secie miały problemy. Zaczęło się wręcz sensacyjnie. W szeregach przyjezdnych świetnie prezentowały się Aliona Martiniuc, Patrycja Polak i Ana Grbac. Ta ostania rozgrywała szybko i pewnie. Z kolei Martiniuc z Polak z jej wystaw potrafiła zrobić odpowiedni użytek i raz za razem zdobywała punkty. Dąbrowianki wygrywały już 13:9. I wtedy do pracy wzięły się zawodniczki BKS-u. przede wszystkim wzmocniły zagrywkę, odrzucając rywalki od siatki. Zdecydowanie poprawiły też swoją grę w defensywie. Martiniuc i jej koleżanki już bezkarnie nie hasały w ataku. Często były stopowane przez miejsce. I właśnie po bloku Katarzyny Koniecznej na Patrycji Polak miejscowe objął prowadzenie 16:15.
Na tym emocje się zakończyły. Od tego momentu na boisku była już tylko jedna drużyna, BKS. Dąbrowianki niewiele potrafiły zdziałać. Popełniały błąd za błędem, seryjnie tracąc punkty. Drugą partię zaczęły od straty 7 punktów z rzędu, a w trzecim secie dzielnie trzymały się do stanu 13:12, po czym oddały 5 punktów z rzędu.

 

 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:13, 25:17)


BIELSKO-BIAŁA: Pleśnierowicz (5), Mancuso (13), Grant (10), Konieczna (17), Jagieło (4), Sobolska (12), Lemańczyk (libero) oraz Zakościelna, Różańska, Mucha. Trener Tore ALEKSANDERSEN.
DĄBROWA GÓRNICZA: Grbac (2), Polak (8), Purchatova (4), Martiniuc (4), Ciesiulewicz (3), Perlińska (4), Drabek (libero) oraz Trivunović, Lipska (12), Tobiasz (2). Trener Andrzej STELMACH.
Sędziowali Marek Budzik (Rybnik) i Rafał Pośpiech (Częstochowa). Widzów 800.
Przebieg meczu
I: 8:10, 13:15, 20:16, 25:22.
II: 10:1, 15:7, 20:10, 25:13
III: 9:10, 15:12, 20;15, 25:17.
Bohaterka – Marlena PLEŚNIEROWICZ.

 

Z tej samej kategorii