Młodość przegrała z doświadczeniem. Mistrzynie Polski lepsze od BKS-u Profi Credit

W Bielsku-Białej niespodzianki nie było. Chemik Police pokonał BKS Profi Credit, ale młode bielszczanki pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.

MKS Dabrowa Gornicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Mistrz Polski z Polic do Bielska-Białej przyjechał z nowym trenerem, Marcello Abbondanzą. Włoch już na starcie ma sporo problemów. Od dłuższego czasu nie może grać kontuzjowana Agnieszka Bednarek-Kasza. Na urazy narzekają też Izabela Bełcik i Katarzyna Zaroślińska-Król. I jak by było mało problemów, w trzecim secie ścięgno Achillesa uszkodziła Alex Holston.

 

Ale mimo tych ubytków Chemik powinien bez problemów poradzić sobie z BKS-em. Jego potencjał jest bowiem zdecydowanie większy.

 

Tore Aleksandersen, opiekun zespołu z Bielska-Białej, zdając sobie sprawę z siły przyjezdnych, postanowił zaskoczyć. Postawił na młodość i fantazję. W pierwszej szóstce posłał do boju 20-latki, czyli Julię Nowicką, Olivię Różańską oraz Martynę Świrad. Ruch ten wydawał się desperacją, ale…

 

Bielszczanki grały bez respektu dla utytułowanych rywalek. Mało tego, prezentowały znacznie ciekawszą siatkówkę. Ich akcję miały tempo, siłę i szybkość. Abbondanza tylko z niedowierzaniem marszczył brwi, patrząc co wyprawiają jego nowe podopieczne. Przy stanie 10:7 dla miejscowych po raz pierwszy zmuszony był do poproszenia o przerwę.

 

Uwagi przyniosły efekt. Policzanki wprawdzie wciąż grały schematycznie, ale przestały popełniać błędy. I miały w swoim składzie Stefanę Veljković. Serbka w pierwszej swojej akcji została zablokowana przez Dominikę Sobolską, ale potem była już bezbłędna, mimo że często musiała atakować na podwójnym, a czasami i nawet potrójnym bloku, radziła sobie znakomicie. Czasami o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach przypominały sobie też Natalia Mędrzyk i Malwina Smarzek. To wystarczyło, by wygrać w trzech setach, ale zwycięstwo wcale nie przyszło Chemikowi łatwo, co sugeruje wynik. Bielszczanki do końca się nie poddawały. W trzecim secie przegrywały już 10:20, ale seria świetnych zagrywek i mocnych ataków w wykonaniu Emilii Muchy i Katarzyny Koniecznej mocno napsuły krwi ekipie z Polic. Doprowadziły do stanu 18:23 i miały piłkę w górze. W boisko nie trafiła jednak Sobolska i szansa przepadła.

 

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Chemik Police 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

 

BIELSKO-BIAŁA: Nowicka, Różańska (9), Świrad (2), Konieczna (8), Jagieło (1), Sobolska (8), Lemańczyk (libero) oraz Mucha (7), Mancuso (1), Grant (1), Pleśnierowicz. Trener Tore ALEKSANDERSEN.

POLICE: Mirković (1), Smarzek (20), Gajgał-Anioł (6), Holston (6), Mędrzyk (10), Veljković (10), Krzos (libero) oraz Busa. Trener Marcello ABBONDANZA.

Sędziowali Grzegorz Janusz (Jasło) i Damian Lic (Żołynia). Widzów 1000.

 

Przebieg meczu

I: 10:7, 13:15, 16:20, 19;25.

II: 10:8, 13:15, 17:20, 20:25.

III: 5:10, 8:15, 10:20, 20:25.

 

Bohaterka – Stefana VELJKOVIĆ.

Z tej samej kategorii