Porażka BKS-u po tie-breaku...

Siatkarki BKS-u przegrały po niezwykle emocjonującym meczu 2:3 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wyjazdowa porażka bielszczanek nie przekreśla jednak ich szans w walce o miejsce w czwórce po sezonie zasadniczym.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Najciekawszy, najbardziej emocjonujący był I set, który dość długo toczył się przy przewadze punktowej przyjezdnych (10:4, 15:9). Bielszczanki poczuły się jednak zbyt pewnie i straciły cały zapas punktowy w końcowej fazie inauguracyjnej odsłony. W niezwykle nerwowej końcówce, gdy prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, po długiej wymianie piłek, całą zabawę (po 34 minutach) zakończyła atakiem z drugiej linii Katarzyna Konieczna. Atakująca BKS-u zdobyła w I secie 8 punktów (w całym meczu aż 27). Po drugiej stronie najgroźniejsza w inauguracyjnej odsłonie była eks-bielszczanka Anna Miros, autorka 8 „oczek".
Druga partia nie oferowała już kibicom tak zaskakujących zmian sytuacji. Bielszczanki były skoncentrowane od początku do końca, grając bardzo swobodnie w każdym elemencie sztuki siatkarskiej. Gdy po asie serwisowym Koniecznej wysforowały się one na 8:3, mogły już spokojnie kontrolować grę. Na koniec tego seta Emilia Mucha popisała się przytomnym blokiem zatrzymując Aleksandrę Wańczyk.
W kolejnych partiach oglądaliśmy jednak odrodzenie siatkarek KSZO, które zdecydowanie poprawiły grę w ataku i w bloku doprowadzając do tie-breaka. A w nim, zespół Adama Grabowskiego, od stanu 7:6, tylko powiększał przewagę. JEM

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (29:31, 16:25, 25:21, 26:24, 15:10)

Ostrowiec Świętokrzyski: Gryka (6), Łyszkiewicz (15), Soter (12), Miros (16), Skrzypkowska (21), Stroiwąs (5), Pauliukouskaya (libero) oraz Markiewicz (libero), Wańczyk, Biedziak, Szałankiewicz, Wojtowicz. Trener: Adam GRABOWSKI.
Bielsko-Biała: Nowicka (2), Mucha (9), Sobolska (15), Konieczna (27), Mancuso (18), Grant (7), Lemańczyk (libero) oraz Jagieło (9), Moskwa (1). Trener: Tore ALEKSANDERSEN.
Sędziowali: Damian Lic (Żołynia) i Adam Mituta (Oświęcim). Widzów: 1400.

I: 3:5, 4:10, 9:15, 28:20, 25:24, 29:31
II: 3:5, 7:10, 9:15, 12:20, 16:25
III: 2:5, 10:7, 15:13, 20:15, 25:21
IV: 2:5, 9:10, 14:15, 19:20, 25;24
V: 4:5, 10:6, 15:10