Oddech ulgi...

Siatkarki MKS Dąbrowa Górniczej znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji i widmo degradacji do I ligi zajrzało im w oczy.

Patrycja Polak

Jednak w meczu z zespołem z Piły pokazały charakter i przekonały wszystkich, że nie wszystko zostało stracone. Przegrywały z ENEĄ PTPS 0:2, ale potrafiły się przełamać, odwrócić losy tej potyczki i ostatecznie wygrały po tie-breaku 3:2. Dąbrowianki zaimponowały niezwykłą ambicją i, co najważniejsze, skutecznością w III ostatnich setach.
Ana Grbać, chorwacka rozgrywająca, zadbała, by jej koleżanki na skrzydłach się nie nudziły, choć zaczęła w przeciętnym stylu. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego nie popełniały błędu i solidnie punktowały. Pewne wygrane w 2. setach nie dawały miejscowym siatkarkom szans, a tymczasem wszystkie zawodniczki wzniosły się na wyżyny umiejętności. To niesłychanie ważna wygrana dla MKS i może zapowiada lepsze jutro.

MKS Dąbrowa Górnicza – ENEA PTPS Piła 3:2 (20:25, 21:25, 25:23, 25:21, 15:11)
DĄBROWA G.: Grbac (3), Polak (22), Perlińska (12), Martiniuc (21), Ciesiulewicz (11), Purchartova (5), Colik (libero) oraz Drabek (libero), Lipska (1), Tobiasz. Trener Andrzej STELMACH.
PIŁA: Wilk (5), Różycka (12), Trnić (14), Bosković (22), Babicz (14), Stencel (3), Łysiak (libero) oraz Baran, Walker (5), Kwiatkowska (2), Szubert, Urban (1). Trener Jacek PASIŃSKI.
Sędziowali: Anna Niedbał i Marcin Myszkowski (oboje Warszawa). Widzów 900.
I: 7:10, 13:15, 17:20, 20:25.
II: 10:8, 14:15, 16:20, 21:25.
III: 8:10, 13:15, 18:20, 25:23.
IV: 10:7, 15:10, 20:14, 25:21.