Oddech ulgi w Dąbrowie Górniczej. MKS wygrywa pierwszy raz w sezonie

MKS Dąbrowa Górnicza odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pokonał na wyjeździe Legionovię Legionowo w trzech setach.

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - Developres SkyRes Rzeszow

Biorąc pod uwagę sam wynik, wydaje się, że wygrana przyszła szybko, łatwo i przyjemnie. Nic z tych rzeczy. Co prawda w pierwszym secie dąbrowianki szybko wzięły sprawy w swoje ręce, jednak zespół Legionovii umiał odrobić straty. Końcówka była jednak jednostronna i zespół Magdaleny Śliwy wygrał pierwszą część do 20.

Drugi set był niemal bliźniaczy - dąbrowianki uzyskały sporą przewagę, którą w momencie umiały roztrwonić. Na szczęście koncentracja w ostatnich piłkach znów dała wygraną do 20.

Najbardziej wyrównany był set trzeci - trwała walka punkt za punkt, aż do stanu 13:13, kiedy MKS zdobył sześć punktów z rzędu. Takiej przewagi dąbrowianki nie mogły już wypuścić z rąk, a w efekcie mogły cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie. Wygranej całkiem okazałej...

Legionovia Legionowo - MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (20:25 20:25, 19:25)

Legionovia: Mikołajewska, Pacak, Jasek, Bączyńska, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mielczarek, Damaske, Rasińska, Grabka.

MKS: Tobiasz, Polak, Purchartova, Martiniuc, Trivunović, Sikorska, Drabek (libero) oraz Baidiuk, Dreczka.