Gładkie zwycięstwo w Bydgoszczy siatkarek Tauronu MKS

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - KS Palac Bydgoszcz

W 25. kolejce ORLEN Ligi, siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza nie miały problemów z pokonaniem na wyjeździe Pałacu Bydgoszcz, wygrywając 0:3.

Marta Ciesiulewicz, 22-letnia przyjmująca Tauronu MKS, w tym sezonie więcej czasu spędziła w kwadracie dla rezerwowych, ale w końcu nadszedł mecz, w którym wyszła w podstawowym składzie. I tak też było w Bydgoszczy w potyczce z Pałacem. Magdalena Śliwa, trenerka dąbrowskiego zespołu, doszła do wniosku, że skoro nie ma już szans na czołową czwórkę ligi, trzeba dać szansę zawodniczkom mniej grającym. Do Ciesiulewicz dołączyła druga libero, niespełna 19-letnia Kinga Drabek.

Obie zawodniczki spisały się bez zarzutu i wraz z koleżankami nie miały żadnych problemów z pokonaniem bydgoskiej ekipy. Mecz trwał zaledwie 63 minuty, zaś miejscowe siatkarki uzbierały zaledwie 49 pkt. Tylko do połowy 1. seta bydgoszczanki próbowały nawiązać walkę, ale w drugiej części dąbrowianki pewnie górowały. Nawet nielubiana 10-minutowa przerwa nie wpłynęła demobilizująco na zagłębianki, które grały z polotem. Najwyraźniej opadła już presja związana z rywalizacją o czołową czwórkę...

KS Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)

Pałac: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz oraz Nowakowska (libero), Dąbrowska, Ziółkowska, Bałdyga, Jagodzińska

Tauron MKS: Horka, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Drabek (libero), Lemańczyk (libero)