Nieoczekiwana porażka BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Faworyzowany BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przegrał gładko z Impelem Wrocław 0:3. Tym samym bielszczanki utrudniły sobie pogoń za czołówką ligi.

Katarzyna Konieczna

Od pierwszych minut wydawało się, że mecz będzie przebiegał pod dyktando bielszczanek. Z czasem jednak zawodniczki Impelu zaczęły skuteczniej grać w ataku i w bloku, przez co udało im się odrobić straty i wyjść na prowadzenie 16:13. To wywołało nerwowość w grze podopiecznych Tore Aleksandersena, które zaczęły popełniać coraz więcej błędów własnych. Tę partię wrocławianki wygrały do 20.

W kolejnej partii było jeszcze gorzej, a najlepiej świadczy o tym fakt, że bielszczanki w całym secie zdobyły zaledwie 15 punktów. O ile w trzecim secie, na samym początku, mogło się wydawać, że mecz potrwa trochę dłużej, o tyle po kolejnej serii błędów BKS-u było już po meczu. Ostatecznie tę część meczu bielszczanki przegrały do 17, a cały mecz 0:3.

Impel Wrocław - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)

Impel: Wołodko, Gałucha, Łozowska, Gierak, Murek, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Nichol.

BKS Profi Credit: Pleśnierowicz, Mancuso, Sobolska, Konieczna, Jagieło, Grant, Lemańczyk (libero) oraz Świrad, Różański, Nowicka, Wilczek (libero).

MVP: Anna Łozowska (Impel).