Udany rewanż bielszczanek. Gładka wygrana z Grotem Budowlani Łódź

Siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała pewnie wygrały na wyjeździe z Grot Budowlani Łódź 3:0. Dzięki wygranej bielszczanki zbliżyły się do czwartego miejsca w tabeli na dwa punkty.

MKS Dabrowa Gornicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała rozpoczął rundę rewanżową w Łodzi, gdzie rywalem bielszczanek był zespół Grot Budowlanych Łódź. W Bielsku-Białej łodzianki zwyciężyły 3:1. Widocznie tamten mecz mocno siedział w głowie siatkarkom BKS-u, bowiem niemal przez cały mecz pokazywały wyższość nad rywalkami. Imponująco wyglądała zwłaszcza końcówka pierwszego seta, kiedy bielszczanki zdobyły cztery punkty z rzędu ostatecznie wygrywając 25:19.

Na początku drugiej partii lepiej grały przyjezdne jednak drużyna Tore Aleksandersena szybko się otrząsnęła, zdobyła siedem punktów z rzędu i wyszła na prowadzenie 14:8! Później jednak pojawiły się momenty dekoncentracji i przewaga bielszczanek stopniała całkowicie (20:20). W końcówce BKS zachował jednak zimną krew i drugą partię również wygrał.

Trzeci set wyrównany był niemal do samego końca. Przewagę dała jednak Katarzyna Konieczna, która poprowadziła zespół do wygranej w secie 25:22, a cały mecz 3:0.

Grot Budowlani Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (19:25, 24:26, 22:25)

Grot Budowlani: Vincourova, Kąkolewska, Grajber, Grobelna, Cutura, Polańska, Witkowska oraz Polak, Twardowska, Muszyńska.

BKS Profi Credit: Nowicka, Grant, Konieczna, Mucha, Mancuso, Sobolska, Lemańczyk oraz Moskwa, Jagieło.