Najpierw było trzęsienie... Siatkarski BKS przed startem sezonu

Po letniej rewolucji kadrowej bielski klub ma ambitne cele. - Gramy minimum o pierwszą szóstkę - zadeklarował Andrzej Pyć, prezes BKS-u.

Atom Trefl Sopot - BKS PROFI CREDIT Bielsko Biala
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Po nieudanym poprzednim sezonie w Bielsku-Białej nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. Odeszła większość zawodniczek, m.in. Ewelina Brzezińska, Magdalena Gryka, Erica Handley, Sona Mikyskova, Natalia Perlińska i Aleksandra Trojan. Za to po latach gry w innych klubach do BKS-u wróciła doświadczona Aleksandra Jagieło. Przy niej mają się uczyć i ogrywać młode, perspektywiczne zawodniczki.

 

Trener bielszczanek, Tore Aleksandersen, jest zdania, że przed zbliżającymi się rozgrywkami udało się stworzyć bardzo perspektywiczną drużynę. - Możemy wygrać z każdym - powiedział.

 

Norweski szkoleniowiec pracę z zespołem z Bielska-Białej rozpoczął w grudniu 2016. W połowie marca 2017 r. podpisał nowy, trzyletni kontrakt. W tym czasie ma stworzyć ekipę zdolną do walki o mistrzostwo Polski. - W nadchodzącym sezonie możemy się spodziewać tak samo dobrej gry, jak to wyglądało w końcówce poprzedniego. Na pewno ma być lepiej niż w ostatnich kilku latach. Gramy minimum o pierwszą szóstkę. Mam nadzieję, że doświadczone zawodniczki, w tym Aleksandra Jagieło, pozwolą na ogrywanie się młodszym - powiedział Pyć.

 

BKS w tym sezonie będą rozgrywać spotkania ligowe nie w swojej hali, lecz „Pod Dębowcem”. Jak wyjaśniał prezes Pyć, klubowy obiekt nie spełnia już wszystkich wymogów, jakie nakładają władze ligi.

 

Bielszczanki do tej pory rozegrały jeden oficjalny sparing. W Pszczynie pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnica 3:1. W planach jest jeszcze jeden, 7 października z niemieckim Rote Raben Vilsbiburg. Oprócz tego wezmą udział w dwóch turniejach, w Goleniowie (22-24 września) oraz Bielsku-Białej (29 września - 1 października). W tym pierwszym zagrają z PTPS Piła, Budowlanymi Toruń oraz Grotem Budowlanymi Łódź. W drugim, który ostatecznie odbędzie się w hali BKS, rywalkami podopiecznych Aleksandersena będą VCO Berlin, VK KP Brno oraz SC Poczdam.

Z tej samej kategorii