Dominika Sobolska najnowszym nabytkiem bielskiego klubu

Tauron MKS Dabrowa Gornicza - Developres SkyRes Rzeszow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

– Podpisaliśmy kontrakt z najlepszą środkową w ORLEN Lidze – cieszy się Tore Aleksandersen, trener BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

26-letnia Sobolska pochodzi z polskiej rodziny, ale urodziła się w belgijskiej miejscowości Menen i jest reprezentantką tego kraju. W kadrze zadebiutowała w ubiegłym roku w prestiżowym turnieju w Montreux. Karierę sportową zaczynała w swoim rodzinnym mieście. Potem grała w Volley de Haan, VBT Vilvoorde i włoskim Metalleghe Sanitars Montichiari. Jest też doskonale znana w naszym kraju. W sezonie 2009/10 broniła barw Impelu Wrocław. W roku 2012 zdobyła natomiast  mistrzostwo i Puchar Polski z Chemikiem Police.
W poprzednich rozgrywkach była zawodniczką Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. Szefowie zagłębiowskiego klubu z jej grą wiązali ogromne nadzieje. Miała być liderką i wokół niej budowano zespół. Życie bardzo brutalnie zweryfikowało ich plany. Przede wszystkim okazało się, że Sobolska nie może występować na polskich parkietach jako krajowa zawodniczka, a limit obcokrajowców był w klubie wyczerpany. MKS ukarany został nawet walkowerem za spotkanie z Developresem Rzeszów. Siatkarka w kolejnych meczach na parkiecie pojawiała się już rzadko, a do tego przytrafiła jej się poważna kontuzja kolana i większość sezonu jej przepadła.
Z transferu Sobolskiej bardzo zadowolony jest Tore Aleksandersen, trener bielskiego zespołu. - „Domi” jest siatkarką, którą podziwiałem odkąd rozpocząłem w Polsce pracę jako trener. Ma ogromny potencjał i jestem pewny, że podpisaliśmy kontrakt z najlepszą środkową w ORLEN Lidze. W naszym zespole będzie odgrywała kluczową rolę. Ze swoimi zdolnościami fizycznymi będzie zagrożeniem dla każdego zespołu w lidze. Wciąż jest młodą siatkarką, ale z dużym doświadczeniem, a więc jest Norweg.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~allanUżytkownik anonimowy
~allan :
No photo~allanUżytkownik anonimowy
Pytanie, ile jeszcze czasu profi credit będzie sponsorem. Zobaczcie sobie oprocentowanie i warunki tej firmy pożyczkowej. Dużo negatywnych opinii, chociażby tutaj: https://www.zadluzenia.com
24 cze 19:47
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii