Zmiany w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. Andrzej Stelmach przejmuje stery po Magdalenie Śliwie

Andrzej Stelmach został nowym trenerem MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zastąpił Magdalenę Śliwę, która jednak nie odchodzi z klubu.

LOTOS TREFL GDANSK - MKS BANIMEX BEDZIN
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Po odmłodzeniu drużyny i odejściu najlepszych zawodniczek m.in. Darii Paszek, Heleny Horki, Yael Castiglione, Tamary Gałuchy czy Kamili Ganszczyk, dąbrowski klub nie radzi sobie najlepiej. Po ośmiu kolejkach, tylko z jedną wygraną na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest głównym kandydatem do spadku. Jakby mało było kłopotów kontuzji doznała jedna z liderek Aleksandra Sikorska i ten sezon ma z głowy.

 

Nie dziwią więc ruchy działaczy. Najpierw skupili się na kadrze. Za Sikorską przyszła Natalia Perlińska, a poszukiwania przyjmującej wciąż trwają. Zdecydowali się też na zmianę trenera. Nowym został Andrzej Stelmach, który zastąpił Magdalenę Śliwę. Umowa ma obowiązywać minimum do końca tego sezonu.

 

Dodajmy, że Śliwa nie odchodzi z klubu. Będzie teraz drugim szkoleniowcem. Posadę zachował także Ireneusz Borzęcki, który będzie wspierał ten duet jako asystent. - Nowy szkoleniowiec będzie wzmocnieniem zespołu i zmiana koncepcji gry drużyny zaowocuje poprawą pozycji MKS-u w szeregach Ligi Siatkówki Kobiet – powiedział Robert Koćma, prezes MKS-u.

 

Przed Stelmachem bardzo trudne zadanie, wyprowadzenia drużyny z kryzysu.

 

- Poświęciłem siatkówce ponad połowę swojego życia i mam za sobą także prowadzenie zespołu kobiecego. Przede mną spore wyzwanie, ale w życiu nic nie przychodzi łatwo. Podjąłem się tej misji i będę wymagał od siebie, współpracowników i siatkarek jak najwięcej, żeby MKS pozostał w LSK i odniósł sukces. Czeka nas ciężka praca, drużyna jest po kilku porażkach. Zaczynamy od zera, ale wierzę, że cały zespół w końcu zadziała – zapewnił nowy szkoleniowiec MKS-u.

 

Stelmach zbyt wielkiego doświadczenia trenerskiego nie ma. Był w sztabie szkoleniowym MKS-u Będzin (2013-15) i BBTS-u Bielsko-Biała (2015/16). Ostatnio natomiast już samodzielnie prowadził siatkarki I-ligowego AZS Politechniki Opolskiej i była to jego jedyna praca z żeńską drużyną.

 

Znacznie bogatszą kartę ma jako zawodnik. Był sześciokrotnym mistrzem Polski z AZS-em Częstochowa (1993, 1994, 1995, 1997) i Skrą Bełchatów (2005, 2006). Na swym koncie ma także srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. W swym dorobku ma także Superpuchar Włoch (1999) i Puchar Polski (2005, 2006, 2008). W reprezentacji Polski rozegrał ponad 300 meczów, wystąpił m.in. w igrzyskach olimpijskich w Atlancie i Atenach.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~paulo76Użytkownik anonimowy
~paulo76
No photo~paulo76Użytkownik anonimowy
do ~paulo76:
No photo~paulo76Użytkownik anonimowy
5 gru 17 15:01 użytkownik ~paulo76 napisał
na zdjęciu jest ktoś inny jego brat Krzysztof
teraz ok
5 gru 17 16:36
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~paulo76Użytkownik anonimowy
~paulo76 :
No photo~paulo76Użytkownik anonimowy
na zdjęciu jest ktoś inny jego brat Krzysztof
5 gru 17 15:01
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii