Kadrowe czystki w Częstochowie

Nowe wadze, trener i zawodnicy. Częstochowski klub po spadku z ekstraklasy przeszedł rewolucję.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - AZS Czestochowa
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

AZS Częstochowa w elicie występował nieprzerwanie przez 30 lat. Nic więc dziwnego, że spadek wywołał w Częstochowie wielki szok. Na dotychczasowych szefów posypały się gromy ze strony miasta i kibiców. Zmiany były wiec nieuchronne i doszło do nich.
„W dniu 21.08.2017 r. w wyniku posiedzenia Rady Nadzorczej Klubu AZS S.S.A., swoją rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu złożył na ręce Przewodniczącego Pan Roman Lisowski. Rezygnacja została przyjęta. W tym samym trybie funkcję Wiceprezesa Zarządu przestał sprawować Ryszard Bosek” - napisał klub w specjalnym oświadczeniu opublikowanym we wtorek. Poinformowano również, że nowym prezesem AZS-u został Kamil Filipski, a wiceprezesem Mateusz Czaja.
Ale zmiany objęły nie tylko najwyższe władze klubu, bo ten przeszedł prawdziwe trzęsienie ziemi. Do I ligowego sezonu przystąpi praktycznie jako kompletnie nowy twór. Drużynę poprowadzi Krzysztof Stelmach, który zastąpił Michała Bąkiewicza. Jego asystentem będzie Dariusz Parkitny, który ostatnio pracował z siatkarkami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W kadrze z poprzedniego składu ostał się jedynie Bartłomiej Janus, a jest aż 13 nowych siatkarzy. Kilku z nich ma za sobą występy w PlusLidze. Są to przyjmujący Sławomir Stolc i Bartosz Bućko, libero Łukasz Koziura, rozgrywający Patryk Szczurek i atakujący Bartosz Krzystek. O powrót AZS do elity powalczą również: Mariusz Magnuszewski, Moustapha M'Baye, Daniel Szaniewski, Mateusz Siwicki, Sławomir Busch, Hubert Mańko, Mateusz Rećko i Piotr Macheta.

 

Z tej samej kategorii