Podium faworytów w Mysłowicach

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak
 źródło: FIVB

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska zdobyli złote medale mistrzostw Polski w Mysłowicach.

Turniej rozgrywany w Parku Słupna zgromadził całą polską czołówkę na czele z parami, które jeszcze tydzień wcześniej rywalizowały w mistrzostwach świata w Wiedniu. W stolicy Austrii najlepiej spisali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy zajęli miejsca 5-8. Swój krajowy prymat potwierdzili w Mysłowicach, gdzie po raz kolejny sięgnęli po mistrzostwo kraju.

Najlepsza obecnie para w kraju bez większych kłopotów przeszła przez pierwsze rundy zmagań. W półfinale siatkarze z Dąbrowy Górniczej i Jastrzębia pokonali inną eksportową parę - Grzegorza Fijałka i Michała Bryla 2:0. W drugim półfinale Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak pokonali Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza w trzech setach. W niedzielnym finale nie brakowało emocji, ale piąta para świata potrzebowała dwóch partii, by pokonać Prudla i Kujawiaka. Skład podium uzupełnili Bryl i Fijałek. - Bardzo się cieszymy ze złotych medali. Mistrzostwa Polski są dla nas bardzo ważne i cieszymy się, że były tak mocno obsadzone. Udało się zdobyć kolejny tytuł, a niedługo wracamy do rywalizacji w cyklu World Tour - powiedział Piotr Kantor.

Niespodzianek nie było także w turnieju kobiet. Mistrzyniami została najwyżej rozstawiona w rankingu FIVB polska para - Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska, które w finale ograły Dorotę Strąg i Martynę Kłodę. - Po ostatnim turnieju CEV Satelitte w Larnace, gdzie zajęłyśmy drugie miejsce wiedziałyśmy, że stać nas na dobry wynik w mistrzostwach Polski. Mysłowice okazały się dla nasz bardzo szczęśliwe - nie kryła radości Jagoda Gruszczyńska.

Brąz wywalczyły Katarzyna Kociołek i Aleksandra Gromadowska, które pokonały Joannę Wiatr i Katarzynę Szałankiewicz (wcześniej Urban).

Wyniki
Turniej kobiet - półfinały: Gruszczyńska/Kołosińska - Kociołek/Gromadowska 2:0 (24:22, 21:17), Strąg/Kłoda - Szałankiewicz/Wiatr 2:0 (21:18, 21:15).
O 3. miejsce: Kociołek/Gromadowska - Szałankiewicz/Wiatr 2:1 (15:21, 21:11, 15:8). [Finał:] Kołosińska/Gruszczyńska - Strąg/Kłoda 2:0 (21:19, 21:10).

Turniej mężczyzn - półfinały: Prudel/Kujawiak - Rudol/Szałankiewicz 2:1 (15:21, 21:17, 29:27), Kantor/Łosiak - Fijałek/Bryl 2:0 (21:19, 21:19). [O 3. miejsce:] Bryl/Fijałek - Rudol/Szałankiewicz 2:1 (19:21, 21:14, 15:5). [Finał:] Prudel/Kujawiak - Kantor/Łosiak 0:2 (19:21, 19:21).