Znamy laureatów plebiscytu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej

Wielki plebiscyt siatkarski Śląskiego Związku Piłki Siatkowej zakończony. Podczas dzisiejszej Gali Śląskiej Siatkówki poznaliśmy jego wyniki.

GKS Katowice - ONICO AZS Politechnika Warszawska
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W tym roku po raz pierwszy szefowie ŚZPS postanowili zorganizować plebiscyt podsumowujący cały sezon. Kibice mogli oddawać głosy na swoich faworytów w pięciu kategoriach: debiut roku, drużyna roku, siatkarz roku, siatkarka roku i para roku w siatkówce plażowej. Fachowcy wybierali natomiast trenera i arbitra roku.

 

Wyniki poznaliśmy wczoraj podczas Wielkiej Gali Śląskiej Siatkówki, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Katowicach Giszowcu.

 

Wyniki plebiscytu
Debiut roku: GKS Katowice za znakomity pierwszy sezon w PlusLidze
Drużyna roku: Aluron Virtu Warta Zawiercie, która wywalczyła awans do PlusLigi.
Siatkarz roku: Salvador Hidalgo Oliva (Jastrzębski Węgiel), za znakomitą postawę w rozgrywkach ligowych.
Siatkarka roku: Natalia Murek (Politechnika Częstochowa), mimo dopiero 18 lat już awansowała do pierwszej reprezentacji Polski i pojechała na mistrzostwa Europy.
Para roku w siatkówce plażowej: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak, to obecnie najlepsza nasza para, jest szósta w światowym rankingu.
Trener roku: Piotr Gruszka (GKS Katowice), który potwierdził, że równie dobrze co na parkiecie, radzi sobie na ławce trenerskiej.
Arbiter roku: Paweł Kapica (Częstochowa), za bezbłędne i spokojne prowadzenie meczów. I jeszcze znajduje czas na trenowanie siatkarek Częstochowianki.

Z tej samej kategorii