Roszady pod bielską siatką. Czauderna zostaje, Mikyskova odchodzi

Libero Przemysław Czauderna zostaje w BBTS Bielsko-Biała, z kolei Sonia Mikyskova w przyszłym sezonie nie będzie grała w BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biala - Developres SkyRes Rzeszow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Dla Przemysława Czuderny będzie to już ósmy sezon w zespole BBTS-u. - Spodziewam się trudnego sezonu, w którym każdy mały punkcik będzie miał znaczenie. Mam nadzieję, że będziemy mieli mocną drużynę, która sprawi niespodzianki, z optymizmem można patrzeć w przyszłość - mówi libero.

 

Inny libero, Kajetan Marek właśnie przeszedł z młodzieżowego BBTS-u do pierwszego zespołu. - Dla mnie na pewno jest to spełnienie marzeń, nagroda za całą pracę, którą wykonałem przez te lata. Jeszcze jako młody chłopak marzyłem o grze w BBTS chodząc na mecze w I lidze, śledziłem występy bielszczan i bardzo chciałem w przyszłości wystąpić w seniorskiej drużynie. To dla mnie fantastyczna sprawa - cieszy się 23-latek.

 

Z kolei szeregi innego bielskiego zespołu, BKS-u Profi Credit, opuszcza Sonia Mikyskova. Czeska atakująca była najlepiej punktującą w zespole w rozgrywkach ORLEN Ligi. W 28 meczach zdobyła 410 punktów: 354 atakiem, 33 blokiem i 23 zagrywką. Dwukrotnie była wybierana MVP spotkania.

 

Mikyskova to już czwarta zawodniczka, która odchodzi z BKS-u. Joanna Staniucha-Szczurek zakończyła karierę, a Aleksandra Trojan oraz Ewelina Brzeźińska szukają nowego pracodawcy.

Z tej samej kategorii