Australia przegrała w Jastrzębiu z Iranem. Było „sto lat”

Od 8 maja reprezentacja Australii odbywa zgrupowaniu w Jastrzębiu-Zdroju. W niedzielę podopieczni Marka Lebedewa przegrali w towarzyskim meczu z Iranem 1:3.

Australia - Iran
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W Jastrzębiu-Zdroju spotkań międzypaństwowych nie było od niepamiętnych czasów. Dlatego też niedzielny mecz, w którym Australia mierzyła się z reprezentacją Iranu, cieszył się sporym zainteresowaniem. W hali przy al. Jana Pawła II pojawiło się ok. tysiąc sympatyków siatkówki. Nie zabrakło oczywiście członków klubu kibica Jastrzębskiego Węgla, którzy pojawili się w „strojach służbowych”. I ze zrozumiałych względów trzymali kciuki za Australijczyków, których trenerem jest Mark Lebedew, szkoleniowiec ich ulubieńców.


„Volleyroos” w Jastrzębiu-Zdroju do reprezentacyjnego sezonu przygotowują się od 8 maja. W zeszłym tygodniu rozegrali już mecz towarzyski, w Karlovych Varach przegrali... 0:5 z Czechami. Iran z kolei w sobotę mierzył się w „Spodku” z Polską. W niedzielę obaj szkoleniowcy umówili się na rozegranie pięciu partii. Pierwsza z nich zakończyła się sensacyjnie wysokim zwycięstwem Australijczyków, a jedną z wyróżniających się postaci w tym zespole był gracz MKS-u Będzin, Nathan Roberts. Później jednak zdecydowanie lepiej poukładana drużyna irańska przejęła inicjatywę i wygrała trzy kolejne sety.


Australijczycy w Jastrzębiu-Zdroju pozostaną do końca maja, a w przyszły poniedziałek zagrają jeszcze sparing z Kanadą. Irańczycy z kolei już w nocy odlecieli do Teheranu. Jeden z zawodników tej reprezentacji, Farhad Nazari Afshar, wczoraj świętował 33. urodziny. Po meczu jastrzębscy kibice odśpiewali mu gromkie „sto lat”.


AUSTRALIA - IRAN 1:3 (25:11, 21:25, 17:25, 20:25)

Dodatkowy set: 15:11

 

AUSTRALIA: Roberts, Passier, Peacock, O'Dea, Richards, Carroll, Perry (libero) oraz Graham, Dosanjh, Walker, Moeller, Lipscombe (libero). Trener Mark LEBEDEW.
IRAN: Ebadipour, Marouf, Ghaemi, Mousavi, Gholami, Ghafour, Heydari (libero) oraz Marandi (libero), Salafzoun, Nazari, Manavi, Faezi, Gholami, Vadi, Ghara. Trener Igor KOLAKOVIĆ.

Z tej samej kategorii