„Kibicom o słabszych nerwach radzę wziąć coś na uspokojenie”

Przed pierwszym meczem z Serbią w Krakowie (piątek, godz. 20.30) w finałach ME, Polacy obiecują fanom ekstremalne emocje!

Piotr Chrapkowski
 /  fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Piotr CHRAPKOWSKI: Nasze mecze są często horrorami, więc kibicom o słabszych nerwach radzę wziąć coś na rozluźnienie, uspokojenie. Generalnie kibice uwielbiają jednak takie spektakle, te emocje, więc ja też nie mam nic przeciwko, jeśli będą się one kończyły happy endem, pozytywnie. Oglądałem mecz siatkarzy z Niemcami w kwalifikacjach olimpijskich, z przyjemnością patrzyłem na wspaniałą grę Polaków. Tam też były ekstremalne emocje, a gdy Kubiak przebił się pomiędzy rękoma niemieckiego bloku, to był istny szał. Najważniejsze, że mimo ciężkich i długich przygotowań nadal jest chemia w naszym zespole. Nie mamy siebie dość! Po turnieju w Hiszpanii mieliśmy dwa dni wolnego na zresetowanie się. Ja poświęciłem ten czas na zabawę z moją siedmiomiesięczną córeczką Sarą. Miałem mnóstwo frajdy i z nowymi siłami wróciłem do kolegów z reprezentacji.


Bartosz KONITZ: Bólu już nie odczuwam, zniknął dyskomfort, po tym jak „spiął” mi się mięsień pleców. Mogę zatem powiedzieć - jestem zdrowy i gotowy do gry. Jestem dopiero od dwóch miesięcy z kadrą, ale mogę powiedzieć, że atmosfera w drużynie jest znakomita. Widać spokój malujący się na twarzach doświadczonych zawodników, którzy na każdym kroku wspierają nowych lub młodych. Ta siła spokoju i wiara we własne umiejętności może być decydująca w tym już na starcie najpiękniejszym dla wielu z nas turnieju mistrzowskim.

Zgadzam się z opinią, że środek rozegrania jest obecnie najczulszym nerwem reprezentacji, zwłaszcza w kontekście kontuzji znakomitych środkowych, którzy mieli do odegrania ważne role, Mariusza Jurkiewicza i Grzegorza Tkaczyka. Na szczęście w dużym gazie jest Michał Jurecki, dobry duch zespołu. mamy z „Dzidzią” walczyć z przodu i z tyłu, jestem przekonany, że z jego dobrą formą o dobry wynik będzie nam wszystkim łatwiej.

 

 

 

 

Z tej samej kategorii