Szmal o obronie karnego: Sławek muuusisz!

Szmal jest ojcem zwycięstwa nad Serbami - zgodnie podkreślali koledzy "Kasy" po inauguracyjnym triumfie w krakowskiej Tauron Arenie.

Szmal
 /  fot. z  /  źródło: Pressfocus

Zbigniew CIEŃCIAŁA: - Po zwycięstwie nad Serbią pana koledzy zgodnie podkreślali - nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie „Kasa”! Co pan sobie myślał stając w ostatniej minucie naprzeciw nie pudłującego w tym spotkaniu z siedmiu metrów Ivana Nikcevicia?

Sławomir SZMAL: - Jedyne co wtedy przyszło mi do głowy - to: "Sławek muuusisz!" Wiedziałem, że mamy jednobramkowe prowadzenie, że gdyby Serb wykorzystał rzut karny, to będziemy mieli jeszcze trochę czasu na zdobycie zwycięskiej bramki (dokładnie 53 sekundy - przyp. red.), ale... No ale dzięki Bogu złapałem ten rzut.


- Jeszcze raz posiłkując się opiniami pana kolegów z reprezentacji - nie był to nasz najlepszy mecz. Graliśmy długimi momentami po prostu źle.

Sławomir SZMAL: - No tak, długo nie potrafiliśmy wejść w mecz i nie realizowaliśmy tego, co sobie założyliśmy przed meczem. W obronie staliśmy za szeroko, Serbowie już po trzech krokach nabiegu oddawali rzuty i świetnie radzili sobie w obronie, agresywnie wychodzili pod nasz atak.


- W przerwie było gorąco w polskiej szatni?

Sławomir SZMAL: - Mieliśmy zacieśnić środek i powiedzieliśmy sobie też banał, ale jakże ważny - grajmy wreszcie piłką! Muszę pochwalić „Lijka”, który do przerwy pchał naszą grę, dobrze dogrywał, celnie rzucał. To nas utrzymywało w grze.


- O tym meczu szybko zapomnimy, za to inauguracyjne punkty zostaną na koncie.

Sławomir SZMAL: - I to jest najważniejsze obok faktu, że wytrzymaliśmy psychicznie to spotkanie. Dobrze zdyscyplinowaliśmy je sobie w głowach. A wcale nie było łatwo, ponieważ wiedzieliśmy, że wszyscy liczą na nas, że nie możemy zawieść Polaków. To niełatwa sytuacja, gdy chcesz oddać wszystko dla kraju, kibiców, a nie idzie ci. Dlatego tym bardziej dziękuję naszym kibicom, którzy w trudnych momentach, gdy przegrywaliśmy dwiema bramkami, stali murem za nami. To dodało nam skrzydeł i poniosło do zwycięstwa.

 

Z tej samej kategorii