Z nich wybierze Krowicki

Selekcjoner kadry szczypiornistek Leszek Krowicki podał 28-osobowy szeroki skład na grudniowe mistrzostwa świata w Niemczech (listę trzeba było zgłosić do światowej federacji IHF).

Polska - Wlochy
 fot. Tomasz Folta  /  źródło: Pressfocus

Wiadomo, że na mundial nie pojadą m.in. obrotowa Vistalu Gdynia Patrycja Kulwińska (od roku jest mamą i jeszcze nie wróciła do najwyższej dyspozycji), rozgrywająca Zagłębia Lubin Klaudia Pielesz czy prawoskrzydłowa Pogoni Szczecin Patrycja Królikowska.
W szerokim składzie znalazła się za to inna rozgrywająca „miedziowych” Alina Wojtas, choć nękana kontuzjami bombardierka nie grała w pewnie wygranych spotkaniach w eliminacjach ME 2018 z Włoszkami i Słowaczkami. Pod koniec listopada o bilet na MŚ powalczy w Pucharze Karpat - w przyszłym tygodniu Krowicki ma podać 18 nazwisk na imprezę w Rumunii; to z tej grupy na 99 procent selekcjoner wybierze „szesnastkę” na MŚ (1-17 grudnia). W Niemczech Polki będą rywalizowały w grupie B w Bietigheim-Bissingen z broniącą tytułu Norwegią, Szwecją, Węgrami (prowadzonymi przez Duńczyka Kima Rasmussena, poprzednika Krowickiego), Czechami i Argentyną. Do 1/8 finału awansują po cztery zespoły z czterech grup. W dwóch ostatnich MŚ biało-czerwone zajmowały 4. miejsce.


Szeroka kadra na MŚ
Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia), Natalia Krupa (Pogoń Szczecin), Adrianna Płaczek (Fleury Loiret - Francja).
Rozgrywające: Kinga Achruk, Marta Gęga, Aleksandra Rosiak (wszystkie Perła), Emilia Galińska (Borussia Dortmund - Niemcy) Monika Kobylińska (TuS Metzingen - Niemcy), Joanna Kozłowska, Aleksandra Zych (obie Vistal), Karolina Kudłacz-Gloc (SV BBM Bietigheim - Niemcy), Sylwia Lisewska (Kram Start Elbląg), Natalia Nosek (Pogoń), Romana Roszak, Monika Michałów (obie Energa AZS Koszalin), Alina Wojtas (Metraco Zagłębie Lubin), Ewa Urtnowska (Toulon St-Cyr Var - Francja).
Skrzydłowe: Magda Balsam (Start), Adrianna Górna, Kinga Grzyb (obie Zagłębie), Katarzyna Janiszewska, Aneta Łabuda (obie Vistal), Daria Zawistowska (Pogoń), Dagmara Nocuń (Perła).
Obrotowe: Joanna Drabik (Perła), Joanna Szarawaga (Vistal), Hanna Rycharska (Energa).

 

Z tej samej kategorii