Druga porażka z Rosjankami. Polki czekają na „dziką kartę”

Polska - Rosja (Poland - Russia)

Polskie piłkarki ręczne przegrały w Koszalinie z mistrzyniami olimpijskimi 28:32. W pierwszym meczu sborna wygrała 31:20 i to ona zagra w grudniu w Niemczech.

Pierwsza połowa – podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn w Astrachaniu – była bardzo wyrównana. Po kwadransie i rzucie Kingi Grzyb Polki prowadziły już 9:6, ale po słabszym okresie w 22 min. Rosjanki objęły prowadzenie 12:10 i utrzymywały minimalną 1-2-bramkową przewagę.

Do przerwy padł identyczny wynik, jak przed tygodniem - Rosjanki prowadziły 15:14, a szansę na wyrównanie zmarnowała Marta Gęga, pudłując z rzutu karnego.

W pierwszym meczu Polki po przerwie padły fizycznie i mistrzynie olimpijskie ostatecznie wygrały aż 11 bramkami (31:20).

Tym razem podopieczne Leszka Krowickiego wytrzymały walkę z Rosjankami prawie przez 60 minut, ale w decydujących fragmentach zabrakło im sił i skuteczności.

Biało-czerwone przegrały rywalizację play off o awans na grudniowe mistrzostwa świata. Teraz pozostaje im czekać, czy światowa federacja (IHF) przyzna im „dziką kartę” do niemieckiego turnieju.

POLSKA – ROSJA 28:32 (14:15)

POLSKA: Kordowiecka, Gawlik - Balsam, Michałów, Kobylińska 4, Roszak 2, Grzyb 1, Janiszewska 1, Drabik 2, Gęga 5, Kozłowska, Lisewska 4/1, Nosek 1, Szarawaga, Achruk 7/2, Nocuń 1. Kary: 4 min. Trener Leszek KROWICKI.
ROSJA: Sedojkina, Kalinina – Postnowa 2, Matłaszowa, Dmitriewa 4, Sen 5, Lewsza, Sudakowa 4, Samochina 5, Makiejewa, Żylinskajte 1, Wiedechina 4, Kożokar, Małaszenko 3, Skorobogaczenko 3, Pietrowa 1. Kary: 10 min. Trener Jewgienij TREFIŁOW.

Sędziowały: Branka Marić i Zorica Masić (Serbia).

W pierwszym meczu 31:20 dla Rosji; awans do MŚ: Rosja