W oczekiwaniu na cud. Polscy szczypiorniści na ostatniej prostej eliminacji ME

Biało-czerwoni szczypiorniści zagrają dziś o 20.45 z Serbią w eliminacjach mistrzostw Europy. Szansę naszych na awans są matematyczne, ale raczej nierealne.

Trening reprezentacji Polski mezczyzn Kadra A i B
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

Jeśli jest matematyczna szansa, aby w styczniu przyszłego roku zagrać w Chorwacji, trzeba zrobić wszystko, by ją wykorzystać - mówił zaraz po objęciu fotela selekcjonera Piotr Przybecki. Ale dopiero w minionym tygodniu trener biało-czerwonych przekonał się, w którym miejscu zaczyna pracę z kadrą po rezygnacji jej największych gwiazd, w tym Michała Jureckiego, Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego. Ich następcy przegrali trzy mecze w turnieju w norweskim Elverum, w tym aż 22:41 z gospodarzami.


Kadrę już w Niszu zasilił Kamil Syprzak, ale trudno oczekiwać, by obrotowy Barcelony nagle odmienił nieopierzony zespół, a ten nagle zaczął się liczyć w walce o awans na ME. Polacy, którzy pod wodzą Tałanta Dujszebajewa w czterech meczach zdobyli zaledwie punkt, muszą wygrać dwa ostatnie spotkania, by wyprzedzić w grupie Rumunię (jeżeli przegra z Białorusią i w niedzielę w Gdańsku) i mieć cień nadziei, że będą tą najlepszą drużyną spośród siedmiu z trzecich miejsc, która w styczniu zagra w Chorwacji.


Bardziej prawdopodobne, że wygrywając po raz drugi z Polską, Serbowie zapewnią sobie awans na Euro po sąsiedzku.

 

5. kolejka - środa: Serbia - POLSKA (20.45); czwartek: Rumunia - Białoruś (18.00).
1. Serbia 4 6 114:112
2. Białoruś 4 5 118:103
3. Rumunia 4 4 98:96
4. POLSKA 4 1 105:124
* 1-2. awans.

Do rozegrania - 18.06.: POLSKA - Rumunia, Białoruś - Serbia.


Reprezentacja Polski
Bramkarze: Adam MALCHER (Gwardia Opole), Adam MORAWSKI (Orlen Wisła Płock), Mateusz KORNECKI (NMC Górnik Zabrze); rozgrywający: Ignacy BĄK, Antoni ŁANGOWSKI (obaj Gwardia), Paweł GENDA, Michał POTOCZNY, Marek SZPERA (wszyscy MMTS Kwidzyn), Piotr CHRAPKOWSKI (Vive Tauron Kielce), Rafał PRZYBYLSKI (Azoty Puławy), Adrian KONDRATIUK (Wybrzeże Gdańsk), Szymon SIĆKO (Chrobry Głogów); skrzydłowi: Michał DASZEK (Wisła), Przemysław KRAJEWSKI (Azoty), Jan CZUWARA, Arkadiusz MORYTO (obaj Zagłębie); obrotowi: Łukasz ROGULSKI (Wybrzeże), Kamil SYPRZAK (FC Barcelona Lassa), Patryk WALCZAK (Vive).

Z tej samej kategorii