Daćko w składzie na Białoruś, Kornecki w kadrze B

Tałant Dujszebajew podał 17 nazwisk na mecze z Białorusią (4 i 7 maja). Zgodnie z zapowiedziami do kadry wracają Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki. Wśród powołanych ponownie znalazł się obrotowy NMC Górnika Zabrze - Marek Daćko.

Francja - Polska
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

To, że 34-letni Lijewski i o rok starszy Bielecki po półrocznej przerwie znów zagrają w reprezentacji selekcjoner zapowiedział w ubiegłym tygodniu. Obaj – podobnie jak bramkarz Sławomir Szmal – jesienią zawiesili występy w drużynie narodowej, ale nie wykluczyli zmiany decyzji.


To niejedyne powroty po nieudanych styczniowych mistrzostwach świata, na których rezerwowy garnitur biało-czerwonych zajął dopiero 17. miejsce. We Francji nie wystąpili także kontuzjowani wówczas inny rozgrywający Vive Tauronu Kielce Michał Jurecki oraz obrotowy Barcelony Kamil Syprzak, którzy wrócili już na parkiety, a także kolejny kołowy Mateusz Kus, który teraz zastąpił swojego klubowego kolegę z Kielc Patryka Walczaka.

 

Wśród powołanych ponownie znalazł się obrotowy NMC Górnika Zabrze Marek Daćko oraz bramkarz Gwardii Opole Adam Malcher.
Doświadczeni gracze mają pomóc w uratowaniu eliminacji do mistrzostw Europy, które na początku przyszłego roku odbędą się w Chorwacji. Jesienią Polacy rozpoczęli je od porażek z Serbią w Gdańsku i w Rumunii. Kolejna porażka w grupie może oznaczać katastrofę, dlatego dwumecz z Białorusinami – 4 maja w Mińsku i trzy dni później w Płocku - jest tak ważny. - Musimy te mecze wygrać za wszelką cenę. To są dla nas starcia o być albo nie być – zapowiada - podkreśla Dujszebajew.

 

Na Euro 2018 do Chorwacji pojadą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz najlepsza z tych, które zajmą trzecie miejsca.
Zgrupowanie rozpocznie się 30 kwietnia w Płocku. W porównaniu z MŚ z kadry „wypadli” m.in. rozgrywający Paweł Niewrzawa i Łukasz Gierak, kontuzjowany Tomasz Gębala oraz Mateusz Kornecki, ale bramkarz NMC Górnika będzie w tym czasie na zgrupowaniu kadry B i gotowy, by w razie potrzeby zastąpić Malchera lub Adama Morawskiego.

Skład kadry na mecze eliminacji ME z Białorusią
Bramkarze: Adam Malcher (Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock).
Rozgrywający: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Paweł Paczkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa, Rafał Przybylski (obaj Azoty Puławy).
Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła), Mateusz Jachlewski (Vive), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Przemysław Krajewski (Azoty).
Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła), Mateusz Kus (Vive), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa/Hiszpania).

Z tej samej kategorii