Pełna kontrola i wygrana Polek na zakończenie turnieju w Gdańsku

Polska - Slowacja

W ostatnim meczu na turnieju międzynarodowym w Gdańsku reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała Słowację 29:25.

Początek spotkania to nieco chaotyczna postawa zawodniczek obu drużyn. Po kilku minutach Biało-czerwone przejęły jednak inicjatywę, problem pojawiał się w grze defensywnej. Mimo wszystko dzięki dobrej postawie Polek, po pierwszej połowie miały przewagę sześciu bramek.

Krótka przerwa podziałała mobilizująco na Słowaczki, które wzięły się do odrabiania strat. Agresywna i aktywna obrona Słowaczek utrudniała zadanie polskim rozgrywającym, ale te potrafiły znaleźć sposób na powiększenie swojego dorobku.

Zawodniczki obu zespołów wyczekiwały końca, który oznaczać miało zwycięstwo Polek. Gospodynie nie odpuściły i zachowały przewagę.

Polska – Słowacja 29:25 (17:11)

Polska: Gawlik, Kordowiecka – Grzyb 7, Lisewska 5, Achruk 4, Michałów 4, Drabik 4, Sądej 3, Balsam 1, Nocuń 1, Gęga, Roszak, Kozłowska, Górna.