Porażka polskich szczypiornistek z Węgierkami w eliminacjach EURO 2016

Polska - Wegry

Biało-czerwone nie straciły szans na awans, rewanż z Madziarkami w niedzielę.

Polska - Węgry 24:27 (13:13)

Reprezentacja polskich piłkarek ręcznych przegrała w Koszalinie z Węgrami w trzecim spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy, które w grudniu odbędą się w Szwecji.

Polki nie straciły szans na awans, ponieważ wcześniej pokonały reprezentacja Finlandii u siebie i Słowacji na wyjeździe - awansują dwie najlepsze drużyny - jednak porażka skomplikowała nieco sytuację biało-czerwonych w grupie 5.

Nasza drużyna zagrała w mocno osłabionym składzie, bez czołowych rozgrywających Aliny Wojtas, Iwony Niedźwiedź i kapitan zespołu Karoliny Kudłacz-Gloc, mimo to po słabym początku (2:7w 10 min) do przerwy remisowaliśmy z faworyzowanymi Madziarkami.

Druga połowa należała już do gości, Węgierki ostatecznie zwyciężyły różnicą trzech bramek.

Kolejne spotkanie w eliminacjach Polska rozegra w niedzielę, w Erd koło Budapesztu dojdzie do rewanżu z Węgrami za przegraną w Koszalinie.

W drugim środowym meczu Finlandia przegrała u siebie ze Słowacją 15:29 (8:15).