Malcher nie wybronił Polaków. Porażka w meczu z Norwegią

Polacy przegrali w Aarhus z wicemistrzami świata Norwegami w niedzielnym meczu towarzyskiego turnieju piłkarzy ręcznych Bygma Golden League w Danii. Biało-czerwoni przegrali wszystkie trzy spotkania w imprezie i zajęli w niej ostatnie, czwarte miejsce.

Polska - Rumunia
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

O wyniku niedzielnego spotkania zadecydował dramatycznie słaby początek. - Było 0:6 i 3:12 a Espen Christiansen bronił rzuty naszych zawodników z 80 procentową skutecznością. Dopiero przegrywając wysoko, kilkoma bramkami pojawiliśmy się na parkiecie. Generalnie nie był to jednak dobry mecz w naszym wykonaniu. – przyznawał Michał Potoczny. Polakom pomógł wrócić do gry Adam Malcher, to dzięki jego paradom zaczęliśmy niwelować straty do tego stopnia, że po przerwie na tablicy pojawił się wynik 18:18, a potem 23:23. Niestety, wówczas w grze Polaków pojawiły się stare grzechy – dziecinne straty, nieprzygotowane rzuty, podania, faule w ataku, co było wodą na młyn Norwegów, którzy uzyskali kilkubramkową przewagę pozwalającą na spokojne wygranie całego meczu.

 

POLSKA – NORWEGIA 27:32 (12:17)

POLSKA: Kornecki, Malcher - Potoczny 1, Łangowski, Paczkowski, Walczak, Daszek, Krajewski 5, T. Gębala 7, M. Gębala 2, Chrapkowski 5, Daćko 2, Przybylski 3, Moryto 2/1. Kary 6 min. Trener Piotr PRZYBECKI.
NORWEGIA: Christensen, Bergerud - Barthold 1, Bielenberg, Jondal 2, Sondena 2/2, Hykkerud, Gullerud 3, Hansen 8, Jakobsen 2, Bjornsen 6/2, O'Sullivan 2, Tangen 1, Sogaard 1, Tonessen 4 . Kary 6 min. Trener Christian BERGE.

Z tej samej kategorii