Polska z Pucharem Prezydenta. Zwycięski bój z Brazylią

Reprezentantki Polski w meczu o 17. miejsce mistrzostw świata w piłce ręcznej wygrały z Brazylią 29:27. W końcówce biało-czerwone roztrwoniły sporą przewagę i do końca drżeliśmy o wynik.

Polska - Brazylia
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Polki po wczorajszym horrorze z Angolą do finałowego meczu z Brazylią przystąpiły z pozytywną energią, choć walka o 17. miejsce w mistrzostwach świata nie było szczytem ich marzeń przed wyjazdem do Niemiec. Przez większą część spotkania biało-czerwone grały konsekwentnie w obronie i ataku. W pewnym momencie wypracowały sobie już 7-bramkową przewagę i wydawało się, że końcówka tego pojedynku będzie spacerkiem.

 

Niestety polskie szczypiornistki w ostatnich minutach miały problem ze zdobywaniem bramek, a ambitne Brazylijki zaczęły niwelować stratę. Kiedy na 90 sekund przed końcem meczu Polki prowadziły tylko jednym trafieniem, zrobiło się nerwowo. Na szczęście Kinga Achruk, rzucając 29 bramkę, przypieczętowała zwycięstwo swojej drużyny.

 

Polska - Brazylia 29:27 (15:13)

 

POLSKA: Płaczek, Gawlik - Górna, Michałów, Kobylińska, Roszak 2, Grzyb 3 (1/1), Kudłacz-Gloc 7 (2/2), Janiszewska 5, Zych 2, Kozłowska, Rycharska 3, Achruk 6 (2/2), Urtnowska.

BRAZYLIA: Arenhart, Pessoa - Joia 1, Araujo 1, Belo 5 (1/3), Ribeiro (0/1),  L. Silva 2, Taleska 4, De Rocha 4, Machado 1, Fachinello 1, M. Costa 8 (3/4), P. Silva.

Z tej samej kategorii