Polki rozgromiły Argentynki w ostatnim meczu fazy grupowej.

Na zakończenie fazy grupowej MŚ Niemcy 2017 reprezentantki Polski rozgromiły Argentynę 38:20 (19:9). Biało-czerwone z czterema punktami na koncie zajęły piąte miejsce w grupie B i w turnieju pozostaje im walka o miejsca 17-20 w turnieju..

Argentyna - Polska
 źródło: Pressfocus

Nasza reprezentacja prezentowała się zdecydowanie lepiej niż wicemistrzynie Ameryki Płd. Szczególnie widać było w warunkach fizycznych. Wystarczy wspomnieć, że żadna z przeciwniczek nie mierzy powyżej 180 cm wzrostu. 

 

Początek spotkania był nerwowy w naszym wykonaniu i mecz przebiegał bramka za bramkę (3:3). Wkrótce Polki zaczęły dominować, nie pozwalając przeciwniczkom na zbyt wiele rzutów. 

 

Kiedy nasze piłkarki wypracowały sobie bezpieczną przewagę, na boisku zaczęły pojawiać się zawodniczki, które zazwyczaj nie mają zbyt wielu okazji do systematycznej gry w reprezentacji. 

 

Polska wygrała zdecydowanie, mimo że nasza reprezentacja nie grzeszyła w tym meczu skutecznością. Dodajmy, że najlepszą zawodniczką meczu została Karolina Kudłacz-Gloc, która siedmiokrotnie trafiła do siatki rywalek.

 

ARGENTYNA – POLSKA 20:38 (9:19)

Argentyna: Carratu, Bordon – de Uriarte, Iacoi, Urban Medel 3, Pizzo 2, Salvado 4, Bonazzola, Mendoza 1, Crivelli 1, Gavilan, Sans 2, Ponce de Leon 1, Gandulfo 1, Karsten 2, Casasola 3.

Polska: Płaczek, Gawlik – Kobylińska 1, Grzyb 3, Kudłacz-Gloc 7, Janiszewska 2, Drabik 1, Lisewska 4, Achruk 5, Roszak 3, Zawistowska 2, Zych, Szarawaga 4, Górna 1, Michałów 2, Urtnowska 3.

Sędziowali: Schultze – Tonnies (Niemcy).

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~BBartUżytkownik anonimowy
~BBart :
No photo~BBartUżytkownik anonimowy
Występ, nie przymierzając, jak piłkarzy z przed ery Lewandowkiego. Mecz otwarcia...
8 gru 17 17:49 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii