Michał Jurecki definitywnie żegna się z reprezentacją

Po dwunastu latach gry w kadrze popularny "Dzidziuś" powiedział "koniec". 32-letni rozgrywający poinformował, że jego decyzja jest ostateczna.

Otwarty trening reprezentacji Polski
 fot. Martyna Szydłowska  /  źródło: Pressfocus

- Zadzwonił do mnie trener Piotr Przybecki, porozmawialiśmy, powiedziałem, że mu dziękuję. Dwanaście lat spędzonych na grze w reprezentacji to jest wystarczająco. To jest decyzja nieodwracalna. Dużo osób mnie namawiało, żebym jeszcze troszeczkę pograł, ale ja powiedziałem "koniec, dziękuję bardzo" - poinformował Michał Jurecki (na zdjęciu) w rozmowie z reporterem Canal+ Sport.


- Rozmawiałem z Michałem i to była definitywna odpowiedź. Powiedział mi to jasno i wyraźnie - potwierdził Piotr Przybecki. - Szkoda, ale tego można się było spodziewać i trzeba te decyzje uszanować.

 

Młodszy z braci Jureckich z orzełkiem na piersi zadebiutował w wieku 21 lat - 20 grudnia 2005 roku w towarzyskim meczu ze Słowacją. Zdobył trzy medale mistrzostwa świata - jeden srebrny (2007) i dwa brązowe (2009, 2015), dwukrotnie wystąpił w igrzyskach olimpijskich (2008 Pekin i 2016 Rio de Janeiro).

 

W piątek nowy selekcjoner ogłosił skład reprezentacji Polski na towarzyski turniej w norweskim Elverum (zagrają z gospodarzami, Szwecją oraz Islandią) oraz na mecze z Serbią (14.06) i Rumunią (18.06), kończące zmagania w nieudanych eliminacjach mistrzostw Europy (praktycznie stracili szanse na awans). Znalazł się w niej tylko jeden zawodnik Vive, Piotr Chrapkowski. Trenerem bramkarzy w sztabie Przybeckiego będzie Sławomir Szmal.

 

Z tej samej kategorii