Przed meczami z Rosją zmiany w składzie reprezentacji

W Kielcach trwa zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet, przygotowującej się do rywalizacji z Rosją w eliminacjach MŚ 2017 (9 czerwca w Astrachaniu i 6 dni później w Koszalinie). Zwyciężczynie dwumeczu awansują do czempionatu, który w dniach 1-17 grudnia odbędzie się w Niemczech.

Trening reprezentacji Kobiet w Pilce Recznej
 źródło: Pressfocus

Podopieczne Leszka Krowickiego pod koniec ub. tygodnia zebrały się w Warszawie. Pierwsze dwa dni konsultacji poświęcone były na rutynowe badania okresowe oraz badania fizjologiczne. - Wyniki badań, przeprowadzone pod kierunkiem prof. Zbigniewa Jastrzębskiego, pozwolą określić nam stan wytrenowania zawodniczek. To później ułatwi także zaplanowanie indywidualnych działań dla poszczególnych dziewczyn - powiedział selekcjoner.
Faworytem dwumeczu jest mistrz olimpijski z Rio de Janeiro. Od wczoraj nasz zespół ogląda już materiały wideo o rywalkach. - W sumie to dobrze, że Rosja w tej rywalizacji uchodzi za faworyta. Z boku lepiej jest atakować - ocenił Krowicki.
Niestety, nie ma już szans, aby przeciw "sbornej" wystąpiły dwie kontuzjowane zawodniczki. W miejsce Aleksandry Zych z pierwszym zespołem trenuje, powołana dodatkowo z kadry B, Natalia Nosek. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Hannę Sądej. - Formuła wspólnych zgrupowań z kadrą B zdaje egzamin. W sumie w Kielcach mamy aż cztery obrotowe i zobaczymy, czy będzie potrzeba powołania kogoś z zespołu rezerw – podsumował Krowicki.
Biało-czerwone w Kielcach będą trenowały do 6 czerwca. Następnego dnia rano wylecą z Warszawy do Astrachania. Pierwsze spotkanie z Rosją zaplanowane zostało na 9 czerwca o godz. 17.00 (czasu polskiego). Rewanż w Koszalinie został wyznaczony na 15 czerwca (18.30). Oba spotkania będą transmitowane w TVP2 i TVP Sport.

 

Trenują w Kielcach
Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia).
W polu: Katarzyna Janiszewska, Monika Kobylińska, Joanna Kozłowska, Joanna Szarawaga (wszystkie Vistal), Joanna Drabik, Marta Gęga, Dagmara Nocuń (wszystkie MKS Selgros), Monika Michałów, Romana Roszak (obie Energa AZS Koszalin), Magda Balsam, Sylwia Lisewska (obie Kram Start Elbląg), Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Kinga Achruk (Buducznost Podgorica - Czarnogóra), Nosek Natalia (MOSiR Bochnia/SMS Płock).

 

Z tej samej kategorii