Koszmarny mecz biało-czerwonych. Polki odpadają z walki o fazę pucharową

Polskie szczypiornistki przegrały z Węgierkami 28:31 w czwartym meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Niemczech i straciły tym samym szansę na awans do 1/8 finału.

Polska - Wegry

Cel na ten mecz był jasny - zwycięstwo Polek dawało im przepustkę do kolejnej fazy turnieju. Porażka - niechlubny przywilej gry o Puchar Prezydenta. Początek spotkania był obiecujący - zawodniczki Leszka Krowickiego podjęły walki, grały bardzo odważnie i agresywnie. Niestety około 20 minuty coś się posypało. Biało-czerwone zaczęły popełniać mnóstwo błędów i były bardzo nieskuteczne. Niemniej jednak na przerwę schodziły z dwoma bramkami straty, co dawało nadzieję na poprawę.

To, co stało się po zmianie stron, trudno jednak wytłumaczyć. Węgierki grały jak z nut, ale duża w tym zasługa także naszych zawodniczek, które mocno się pogubiły. Proste błędy w rozegraniu, wciąż rażąca nieskuteczność, także na linii 7 metra. Już po kilku minutach przegrywaliśmy 12:18. Chwilę później strata wynosiła już osiem bramek. Z biegiem czasu przeciwnik - prowadzony przez byłego trenera reprezentacji Polski, Kima Rasmussena - był już tak rozluźniony, że pozwolił naszej ekipie na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Nie tak miał wyglądać ten dzień. Polki straciły już szansę na awans do 1/8 finału i pozostała im walka o 17. miejsce oraz Puchar Prezydenta. Jutro o 14.00 zagrają z Argentyną.

Polska - Węgry 28:31 (11:13)

Polska: Płaczek, Gawlik - Achruk 6, Drabik 2, Grzyb 4, Górna, Janiszewska 3, Kobylińska 4, Kudłacz-Gloc 8, Lisewska, Roszak 1, Szarawaga, Urtnowska, Zawistowska, Zych, Michałów

Węgry: Biro, Janurik - Szoellosi, Schaltz 4, Szucszanski, Kovacsics 8, Gorbicz 5, Kisfaludy 2, Bodi 5, Szekeres, Mayer, Kovacs, Meszaros, Hafra 1, Lukacs 1, Klivinyi 4