Jedna bramka zadecydowała o pokonaniu Białorusi

W drugim meczu memoriału Domongo Barcenasa reprezentacja Polski pokonała Białoruś. Jedną bramką.

Polska - Bialorus

Zespół Piotra Przybeckiego przystąpił do meczu bez Rafała Przybylskiego, rozgrywającego z gry wykluczyła kontuzja odniesiona w piątkowym starciu z Argentyną. Jego miejsce w meczowej „18” zajął wielokrotny, wybitny reprezentant kraju, Sławomir Szmal. Niestety jeszcze w pierwszej połowie urazu doznał kolejny polski zawodnik – podczas ataku ze skrzydła staw skokowy skręcił Michał Daszek i musiał opuścić plac gry.

Pierwsza odsłona meczu w Pontevedrze zakończyła się prowadzeniem rywali 15:14. Straty mogły być większe, ale w końcowych minutach Polacy znacznie poprawili skuteczność i zmniejszyli dystans dzielący obie ekipy.

Chwilę po wznowieniu gry tablica wyników pokazywała już remis po 15. W 36. minucie Paweł Paczkowski wyprowadził polski zespół na jednobramkowe prowadzenie (16:15). Solidna defensywa sprawiła, że to Polacy mieli zawody pod kontrolą (19:17).

Znakomicie między słupkami spisywał się Piotr Wyszomirski, który w sobotę świętował swoje urodziny. Nasz bramkarz zanotował kilka znakomitych interwencji, w tym przy rzucie karnym w 43. minucie.

Na kwadrans przed końcem gol ze skrzydła Arkadiusza Moryto przyniósł Polakom prowadzenie 22:19. Tymczasem coraz częściej mylili się Białorusini, na czym korzystali nasi zawodnicy (25:20 w 50. minucie).

Rywale próbowali odmienić losy spotkania, ale zdołali jedynie zmniejszyć straty do dwóch bramek (25:27 w 57. minucie). W decydującym momencie meczu to jednak Biało-czerwoni kontrolowali sytuację i pokonali naszych wschodnich sąsiadów 28:27.

POLSKA – BIAŁORUŚ 28:27 (14:15)

Polska: Szmal, Wyszomirski, Morawski – Krajewski, Nogowski, Daszek, Moryto, Daćko, M. Gębala, Syprzak, Walczak, Chrapkowski, T. Gębala, Genda, Krieger, Gierak, Makowiejew, Paczkowski.

Białoruś: Sałdacenko – Karwacki, Bochan, Baranow, Gajduczenko, Harbuz, Jurynok, Kulesz, Karalek, Podszywałow, Rutenka, Szyłowicz, Titow, Babiczew, Browka, Puchowski, Padasinow, Mackiewicz.