Znakomite otwarcie biało-czerwonych

Przygotowujące się do grudniowych mistrzostw świata reprezentacja polskich piłkarek ręcznych znakomicie rozpoczęła ostatni sprawdzian, jakim jest rozgrywany w Craiovej turniej o Puchar Karpat.

Kinga Achruk

W inauguracyjnym spotkaniu biało-czerwone pokonały niespodziewanie wysoko wyżej notowane Rumunki. Znakomita była zwłaszcza pierwsza połowa naszych zawodniczek. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców Polki z każdą minutą powiększały przewagę (3:1 w 3 min, 9:5 w 15 min, 15:9 w 27 min), by na przerwę schodzić z aż ośmiobramkową przewagą. Pierwsza część drugiej połowy należał już do gospodyń, które sukcesywnie i szybko odrabiały straty aż do tylko dwóch trafień 20:18 w 37 min). Na szczęście podopieczne Leszka Krowickiego opanowały sytuację, odparły szarżę rywalek i już spokojnie dowiozły wygraną do ostatniego gwizdka.
W sobotę Polki zmierzą się z reprezentacją Brazylii, początek spotkania o godz. 13.00. Natomiast w pierwszym piątkowym meczu turnieju Brazylia rozgromiła Macedonię 32:19 (16:13).

RUMUNIA – POLSKA 21:27 (10:18)

RUMUNIA: Dedu, Dumanska – Neagu 9, Pintea 5, Geiger 2, Buceschi 2, Ardean 1, Laslo 1, Udristoiu 1, Dragut, Bazaliu, A.Popa, L.Popa, Tatar, Berbece.

POLSKA: Płaczek, Gawlik – Grzyb 5, Achruk 4, Roszak 3, Kudłacz-Gloc 3, Drabik 3, Kobylińska 3, Zych 2, Szarawaga 1, Kozłowska 1, Zawistowska 1, Janiszewska 1, Lisewska, Urtnowska, Górna. Trener Leszek KROWICKI.